Już niedługo XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle!

Program tegorocznych Dni Wina

0
Wstecz
Następny

V Konkurs Polskich Win

V Konkurs Polskich WinJasielskie Stowarzyszenie Winiarzy „Vinum pro Cultura” oraz Stowarzyszenie Sommelierów Polskich mają ogromną przyjemność zaprosić wszystkie do udziału w V Konkursie Polskich Win. Konkurs odbędzie się 23-24 sierpnia w winnicy Dwie Granice, a ogłoszenie wyników podczas XIII Międzynarodowych Dni Wina w Jaśle, w sobotę 25 sierpnia. Na zgłoszenia czekamy do 8 sierpnia. Wszystkie szczegóły znajdują się w Regulaminie.

Wina oceniane będą w ciemno w sześciu kategoriach: polskie wina białe, musujące, różowe, czerwone, słodkie oraz specjalne. Oceny, tak jak w poprzednich edycjach Konkursu, dokonywać będzie Jury złożone z członków Stowarzyszenia Sommelierów Polskich.

Podczas V Konkursu Polskich Win oceniać będą:

Tomasz Kolecki – Mistrz Polski Sommelierów w latach 2007 – 2010, wiceprezydent Stowarzyszenia Sommelierów Polskich, uczestnik finałów Mistrzostw Europy i Świata w Sofii, Santiago de Chile, Strasburgu oraz Tokio. Przewodniczący Komisji Dydaktycznej SSP, ASI Diploma International. Szef Jury i arbiter m.in. Mistrzostw Polski Sommelierów, Coupe Georges Baptiste, Baltic Sommelier Cup, Young Sommeliers European Cup, Konkursu Win Polskich Jasło, Grand Prix Magazynu Wino, ITQI Bruksela, IWSC i wielu innych. Felietonista m.in. Pulsu Biznesu, Horeca.pl. Autor kart win, w tym nagradzanych przez magazyn Wine Spectator.

Piotr Kamecki – to jedna z najważniejszych postaci branży wina w Polsce. Od lat pełni funkcję Prezydenta Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Mistrz Polski Sommelierów z 1998 r., finalista Mistrzostw Europy Sommelierów 1998 r. w Reims i Mistrzostw Świata Sommelierów w 2000 r. w Montrealu. Wieloletni Prezes Zarządu Centrum Wina, obecnie partner w firmie Winkolekcja i twórca Wine Taste by Kamecki. Autor tekstów o winie w magazynach Lavie i High Living.

Szymon Milonas – certyfikowany nauczyciel Wine&Spirit Education Trust i importer wina, sędzia konkursów i zawodów winiarskich. Absolwent kursów Society of Wine Educators, French Wine School, Court of Master Sommeliers. Uczestnik programów telewizyjnych na temat wina. Członek Zarządu Stowarzyszenie Sommelierów Polskich.

Wiesław Wysokiński –  członek zarządu i współzałożyciel Stowarzyszenia Sommelierów Polskich. Przez 15 lat mieszkał w Australii, gdzie ukończył Wine Appreciation and Service Course. Współpracuje z Primum Familiae Vini zrzeszającej najbardziej prestiżowe rodziny winiarskie z całego świata, prowadzi kolacje degustacyjne i największe w Polsce wydarzenie winiarskie Kocham Wino Fest.

Kamil Wojtasiak –  Mistrz Polski Sommelierów 2018, Prix du Sommelier 2018 AIG, I miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski Młodych Sommelierów 2017, ASI Sommelier Diploma, I miejsce w Bodegas Protos Grand Prix Open Championship Wilno, Litwa 2014, Wicemistrz Polski Sommelierów 2013, sommelier i general manager warszawskiej restauracji Butchery&Wine (Michelin BIB Gourmand)

Filip Szaciłowski – Sommelier SSP, jeden z najlepszych młodych sommelierów w kraju, sommelier i general manager w Kieliszkach na Próżnej (Michelin BIB Gourmand), wybranego przez Magazyn Wino najlepszym wine-barem w Polsce

Wojciech Dubis –  szef gastronomii i head sommelier Hotelu Wellness ProVita**** w Kołobrzegu.  Z winem związany od ponad 18 lat. Pasjonat jakości zarówno w serwisie, jak i w kuchni. Jak sam mówi jakość powinna zaczynać się na pierwszej, a kończyć na ostatniej stronie Menu – niezależnie, czy to karta win, dań, czy baru. Zgadza się z twierdzeniem Platona, że jakość to pewien stopień dążenia do doskonałości.  I do niej dąży. Propagator kultury wina, który w ciągu roku na kilkunastu swoich „Wieczorach przy winie” opowiada, ocenia i inspiruje…

Dominik Węsierski –  Sommelier SSP, pasjonat świata winiarskiego. Certyfikowany przez Court of Master Sommeliers i Wine and Spirit Education Trust, ASI Diploma International, oraz Mistrz Polski Zachodniej Sommelierów 2016.

Partnerem Konkursu jest Miasto Jasło.

Patronat medialny zapewniają: Czas Wina, Ferment. Pismo o winie, Vinisfera, Stowarzyszenie Kobiety i Wino, Food Service, Przegląd Gastronomiczny, Nasze Winnice, Fundacja Pro Carpathia, Polski Portal Enoturystyczny. Winnicomania

Sponsorami Konkursu są: Cisowianka Perlage i Pracownia Reklamy Grafika.

Wstecz
Następny
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments