Już niedługo XIII Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle!

Program tegorocznych Dni Wina

0
Wstecz
Następny

XIII Międzynarodowe Dni Wina

Już po raz trzynasty w Jaśle odbędą się Międzynarodowe Dni Wina. Wszystkich miłośników wina i dobrej zabawy zapraszamy w ostatni weekend sierpnia (25-26 sierpnia 2018 r.).

Jasło od wielu lat określane jest mianem „stolicy odrodzonego polskiego winiarstwa”. Jasielskie wino nie tylko cieszy się ogromnym uznaniem środowiska winiarskiego, ale również jest produktem, z którego słynie miasto. Dla jednych winiarstwo jest pasją, dla innych przerodziło się w sposób na życie. Przyjeżdżających gości miasto wita rondem obsadzonym winoroślą, a niedalekie wzgórze porasta miejska „Winnica Jasło”. Przez Jasło i okolicę przebiega „Jasielski Szlak Winny” tworzony przez kilkanaście lokalnych winnic. Enoturystom proponują one zwiedzanie, degustacje, szkolenia, a regionalne produkty lokalne stanowią idealne dopełnienie oferty. Każdy, kto chce zgłębić tajniki produkcji wina, może uczestniczyć w zajęciach organizowanych na Podkarpackiej Akademii Wina w Jaśle, której Miasto jest partnerem. Wyjątkowość Akademii jest związana z praktycznym kształceniem winiarzy, a nie tylko teoretycznym. Każdy uczestnik Akademii musi w trakcie roku zaliczyć test wiedzy teoretycznej, ale również stworzyć własne wino, które następnie jest poddawane ocenie.

Międzynarodowe Dni Wina w Jaśle to jedna z największych w kraju imprez winiarskich. Corocznie w ostatni weekend sierpnia na jasielski Rynek przyjeżdża kilkudziesięciu winiarzy z kraju i zagranicy oraz tysiące gości. Winiarze oferują do degustacji kilkaset rodzajów win, w tym nagrodzone podczas odbywającego się w Jaśle prestiżowego Konkursu Polskich Win. Goście mogą uczestniczyć w tematycznych warsztatach winiarskich, pokazach i prezentacjach lub odwiedzić winnice, które otwierają swoje podwoje podczas Dni Otwartych. Imprezie towarzyszy jarmark produktów lokalnych i koncerty.

Dni Wina są świętem ziemi jasielskiej, prezentującym jej kulturę, sztukę, tradycje i zwyczaje. Dają również możliwość przybliżenia uczestnikom kultury miast zaprzyjaźnionych z Jasłem.

Wstecz
Następny
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments