wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jesień nie musi być smutna w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Już od 19 lat Przedszkole Miejskie nr 3 w Jaśle aktywizuje dzieci uzdolnione muzycznie i aktorsko organizując Przegląd słowno-muzycznym „Jesień nie musi być smutna”, pod honorowym patronatem burmistrza Miasta Jasła Ryszarda Pabiana.

To jesienne, coroczne spotkanie, którego pomysłodawczynią jest Elżbieta Krzysiak sprzyja integracji środowiska przedszkolnego, uczy odwagi, śmiałości, wrażliwości na piękno przyrody, a zatem kształtuje pozytywne zachowania prozdrowotne i proekologiczne. Jednocześnie sprzyja rozwijaniu talentów, uzdolnień muzycznych, wokalnych i aktorskich dzieci.

Jest nam ogromnie miło, że tegoroczny przegląd zaszczycili goście: zastępca burmistrza Elwira Musiałowicz-Czech, kierownik Wydziału Oświaty UM Renata Łaba, młodszy inspektor Wydziału Oświaty Anna Rączka, dyrektor Caritas w Jaśle ks. dr Marian Putyra, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Jaśle Jolanta Myśliwiec, dyrektor II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle Stefan Juryś, adiunkt w Muzeum Regionalnym w Jaśle Przemysław Misiołek, Przewodniczący Rady Rodziców Damian Mlicki. Goście włączyli się w społeczną kampanię „Cała Polska czyta dzieciom”, przeczytali wiersze o tematyce jesiennej, znanych polskich autorów literatury dziecięcej.

Jesień nie musi być smutna w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

Nasze jesienne spotkanie od wielu lat łączymy również z mikołajkową akcją charytatywną organizowaną przez Caritas Oddział w Jaśle pod hasłem „Dzieci dzieciom”, do której włączają się nasi rodzice i dzieci niosąc pomoc najbardziej potrzebującym rodzinom z Jasła i okolic.

Jesień nie musi być smutna w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

W tym roku na przedszkolnej scenie zaprezentowały się dzieci z wszystkich grup wiekowych. Maluszki wystąpiły w uroczym tańcu „Jesienna wietrzyk”. „Tańczące kropelki” z grupy Motyle wykonały „Taniec w deszczu” z parasolkami do piosenki przeglądu. Kolejnym punktem programu była inscenizacja „Bal u Pni Jesieni” w wykonaniu dzieci z grupy Krasnale.

Jesień nie musi być smutna w Przedszkolu Miejskim nr 3 w Jaśle

Najstarsza grupa przedstawiła humorystyczną inscenizację E.Stadtmuller pt. ”Niech żyje król ziemniak”. A na koniec taniec do piosenki „Ziemniak Zbyś”. Ciekawym elementem przeglądu był ekologiczny pokaz mody o tematyce jesiennej. Modele i modelki zaprezentowały oryginalne stroje wykonane z materiałów ekologicznych. Głównymi projektantami strojów modeli byli rodzice. Brawom i zachwytom nad występami dzieci nie było końca. Miłym i oczekiwanym akcentem każdego przeglądu było wręczanie dzieciom oryginalnych prezentów. W tym roku były to milutkie żołędzie do przytulania w czasie długich jesiennych i zimowych dni.

Dziękujemy sponsorom, rodzicom za pomoc w organizacji przeglądu, a nauczycielom i wszystkim pracownikom przedszkola za przygotowanie prezentacji artystycznych na wysokim poziomie.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły