wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jechali za szybko, w efekcie stracili prawa jazdy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci jasielskiej drogówki w miniony weekend, realizując założenia akcji „Bezpieczne Wakacje 2019”, skutecznie studzili zapędy kierowców, którzy pozwalali sobie na zbyt szybką jazdę. W efekcie mundurowi zatrzymali siedem uprawnień do kierowania pojazdami.

Jasielscy policjanci z wydziału ruchu drogowego realizując założenia akcji pn. „Bezpieczne Wakacje 2019”, nieustannie prowadzą działania polegające na kontrolach kierowców, by ci pamiętali o przestrzeganiu przepisów i jechali z prędkością odpowiednią do warunków jazdy. 

W miniony weekend policjanci, patrolując odcinki dróg krajowych i wojewódzkich, kontrolowali miejsca zagrożone „przekraczaniem dozwolonej prędkości” wskazywane przez mieszkańców na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. W tych punktach zwracali szczególną uwagę na kierujących, którzy jadąc stanowczo za szybko, nie tylko łamali przepisy ruchu drogowego, ale przede wszystkim powodowali zagrożenie dla innych uczestników ruchu. W efekcie prowadzonych działań mundurowi zatrzymali siedmiu kierujących, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli 100 km/h i w konsekwencji stracili prawa jazdy.

Przypominamy, że w przypadku rażącego przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na 3 miesiące. Ujawnienie sytuacji ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3-miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy. Kolejna wpadka kierowania bez prawa jazdy skutkuje już cofnięciem uprawnień.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Mroczek
8 lipca, 2019 21:23

gdyby włączyli yanosika i rozum to problemu by nie było

- Reklama -

Ostatnie artykuły