wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Strona głównaAktualnościJazz przed zachodem słońca

Jazz przed zachodem słońca

Pięć utworów w wykonaniu uczestników warsztatów jazzowych wspieranych przez muzyków Jass Brass Consort oraz  wiązanka najpopularniejszych jazzowych standardów, złożyły się na kilkudziesięciominutowy koncert, który odbył się w piątkowe popołudnie, 12 lipca br. na tarasie Jasielskiego Domu Kultury. Publiczność przyjęła występ z wielką życzliwością, oklaskując równie gorąco, i doświadczonych, i początkujących artystów.

Fot. JDK

Młodzi adepci sztuki jazzowej, razem ze znacznie starszymi kolegami z big-bandu działającego w JDK pod kierunkiem Wojtka Nowickiego, zagrali: „Watermelon Man” i „Cantalupe Island” Herbie Hancocka, „Chicago” grupy Chicago i „Killer Joe” Benny’ego Golsona, a na bis – „Eye of the Tiger” Frankie Sullivana i Jima Peterika oraz – ponownie – „Watermelon Man”. Utwory te przygotowali podczas 5-dniowych warsztatów, które odbyły się w JDK.

Fot. JDK

W pierwszej części koncertu, jazzmani Jass Brass Consort zaprezentowali pakiet znanych i lubianych melodii rozrywkowych. W ich występie nie zabrakło – rzecz jasna – indywidualnych popisów, entuzjastycznie odbieranych przez słuchaczy. Całość tak spodobała się jasielskim (i nie tylko) melomanom oblegającym ławeczki i murki, że chętnie słuchaliby dłużej, ale prowadzący koncert Wojtek Nowicki przypomniał, że najmłodsi muzycy mają tylko kilka lat i dłużej grać nie dadzą rady.

Fot. JDK

Letnie Warsztaty Big-Bandowe w JDK rozpoczęły się w poniedziałek 8 lipca, a zakończyły koncertem w piątek 12 lipca br. Były kontynuacją warsztatów zimowych, zorganizowanych podczas ferii, a uczestniczyło w nich 16 grających już dzieci w wieku od 8 do 14 lat. Młode talenty ćwiczyły po kilka godzin dziennie w sekcjach: rytmicznej (pod kierunkiem Wojtka Nowickiego), instrumentów dętych drewnianych (pod kierunkiem Adriana Faryja) i instrumentów dętych blaszanych (pod kierunkiem Roberta Pisarka).

Fot. JDK

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Najnowsze artykuły