wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło – zamknięcie części ulicy Sokoła

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Od wtorku (7 listopada) wchodzi czasowa organizacja ruchu przy ul. Sokoła w Jaśle. Część tej drogi, na odcinku od ul. Asnyka do ul. Czackiego, zostanie wyłączona z ruchu pieszego i kołowego. Zmiany w ruchu związane są z prowadzonymi pracami budowlanymi przy Placu Inwalidów Wojennych wraz z pasażem.

Wprowadzona czasowa organizacja ruchu przewiduje zamknięcie odcinka ulicy Sokoła, dokładnie od skrętu w ul. Asnyka do wjazdu w ul. Czackiego (naprzeciwko Szkoły Podstawowej nr 2). Objazd dla samochodów kierujących się w stronę ul. Czackiego będzie zatem odbywał się poprzez Plac Żwirki i Wigury. Nie będzie również przejścia dla pieszych pasażem przy Kinie Syrena i Ekonomiku, piesi będą musieli obejść budynek Sokoła, wzdłuż ul. Czackiego. Prosimy o stosowanie się do nowego oznakowania drogowego.

Przypominamy, że przebudowa Placu Inwalidów Wojennych wraz z pasażem, to zadanie realizowane w ramach projektu „Realizacja inwestycji w zakresie zielono-niebieskiej infrastruktury na terenie gmin należących do Związku Gmin Dorzecza Wisłoki”.

W zakres prac wchodzi: wymiana nawierzchni, elementów małej architektury (obecny kiosk na obiekt wielofunkcyjny, lamp, koszy na śmieci, siedzisk z donicami); rewitalizacja istniejącej rzeźby „Kotwicy” i ustawienie jej w nowej – projektowanej niecce fontanny oraz wprowadzenie cieku wodnego płynącego od górnej części placu przy budynku Ekonomika aż do fontanny. Dodatkowo w południowej części placu wykonane zostanie ujednolicone ogrodzenie w postaci muru. Zaplanowane prace mają również poprawić dostęp do tego miejsca dla osób ze szczególnymi potrzebami (osoby z niepełnosprawnościami, z wózkami dziecięcymi itp.). Koszt robót budowlanych przy przebudowie placu, które wykonywać będzie spółka Grupa GRAND z Korzennej, wynosi blisko 5 mln zł.

Oprócz przebudowy placu, w ramach projektu, w części realizowanej na terenie Miasta Jasła, zaplanowano również, zagospodarowanie terenu przy winnicy miejskiej, dwa zielone przystanki, utworzenie łąki kwietnej oraz zbiorniki na deszczówkę dla mieszkańców. Wartość całego projektu dla Jasła wynosi ok. 6 mln zł, w tym dofinansowanie ze środków zewnętrznych nieco ponad 3 mln zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły