wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. Wyprzedzał tirem na przejściu dla pieszych

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasielska drogówka zatrzymała na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle obywatela Rumunii, który wyprzedzał tirem na przejściu dla pieszych. Dodatkowo przekroczył dopuszczalną prędkość o 33 km/h. Kierowca został ukarany 2300 zł mandatu i 24 punktami karnymi.

W minioną niedzielę około godz. 10, na ul. Bieszczadzkiej w Jaśle, policjanci ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierowcę ciężarowego mercedesa. Obywatel Rumunii wyprzedzał inny pojazd na przejściu dla pieszych. Ponadto, jechał z prędkością 83 km/h, w miejscu, gdzie limit wynosi 50 km/h – informuje Komenda Powiatowa Policji w Jaśle.

Kierowca ciężarówki został ukarany mandatami na łączną sumę 2300 zł oraz 24 punktami karnymi.

Wyprzedzanie pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, to jedno z najpoważniejszych wykroczeń w ruchu drogowym. Dlatego, kierujący muszą liczyć się z dotkliwymi konsekwencjami w przypadku popełnienia tego czynu.

Policja przypomina:

Zgodnie z art. 26 pkt 3 Ustawy Prawo o ruchu drogowym:

Kierującemu pojazdem zabrania się:

  • wyprzedzania pojazdu na przejściu dla pieszych i bezpośrednio przed nim, z wyjątkiem przejścia, na którym ruch jest kierowany;
  • omijania pojazdu, który jechał w tym samym kierunku, lecz zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu;
- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
aaben
26 października, 2023 07:26

Przepis w zamierzeniu dobry ale w polskiej rzeczywistości jest absurdalny. Każdy go złamie. Przejścia dla pieszych, na drogach wielojezdniowych powinny być wyposażone w sygnalizację świetlną, w innym wypadku to śmiertelne pułapki na pieszych i maszynki do robienia pieniędzy z kierowców.

- Reklama -

Ostatnie artykuły