wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło wyda ponad 9 mln zł na budowę nowego PSZOK-u

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych (PSZOK) znajdujący się przy ul. Żniwnej będzie rozbudowany i zmodernizowany. Jak podaje Urząd Miasta w Jaśle sama wartość prac budowlanych, które mają zakończyć się w przeciągu jednego roku, wynosi 6 mln 50 tys. zł. Miasto Jasło na realizację całego projektu, którego jednym z elementów jest rozbudowa PSZOK-u, wyda blisko 9,3 mln zł – w tym 4,5 mln zł dofinansowania. 

Projekt budowy nowego PSZOK-u przewiduje m.in.: budowę hali magazynowej, budowę dwóch ramp rozładunkowych (w tym jednej dla mieszkańców), przebudowę budynku administracyjno-socjalnego, budowę boksów na odpady, wyposażenie PSZOK-u w najazdową wagę samochodową o udźwigu do 10 ton, przebudowę i budowę istniejących dróg wewnętrznych oraz chodników, zakup kontenerów i pojemników, wykonanie niezbędnych instalacji, odwodnienie, oświetlenie terenu, a także ogrodzenie placu.

Budowa PSZOK w Jaśle

Obecny Punkt od 2 sierpnia zostanie zamknięty

Według informacji przekazanych przez Rzecznika Prasowego Urzędu Miasta w Jaśle, w związku z planowaną inwestycją konieczne jest wstrzymanie działalności obecnego Punktu, wywiezienie wszystkich zebranych odpadów, uporządkowanie terenu i przygotowanie go do przekazania firmie wykonawczej. 

Punkt zostanie zamknięty od 2 sierpnia do czasu zakończenia robót. W razie dodatkowych pytań i wątpliwości w sprawie działalności PSZOK-u prosimy o kontakt pod nr tel. 13 44 86 380.

Agata Koba – Rzecznik Prasowy Urzędu Miasta w Jaśle
Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle
Budowa PSZOK w Jaśle

Zakończenie realizacji całego projektu planowane jest na koniec 2022 roku.

„Rozbudowa i modernizacja Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych w Jaśle przy ul. Żniwnej” dofinansowana jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020, oś priorytetowa II Ochrona Środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu, działanie 2.2. Gospodarka Odpadami Komunalnymi. Kwota – 9,3 mln zł (9 266 760 zł), dofinansowanie 4,5 mln zł (4 525 527,56 zł).

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły