wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

Jasło. Włamywacz zatrzymany na gorącym uczynku

Wyróżnione

Redakcja
Redakcja
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.

Zarzut kradzieży z włamaniem usłyszał 54-letni mieszkaniec Jasła. Mężczyzna w miniony piątek włamał się do domu jednorodzinnego, by ukraść kilka butelek alkoholu. Policjanci zatrzymali go na gorącym uczynku. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- Reklama -

Do zdarzenia doszło w ubiegły piątek około godz. 21. Dyżurny jasielskiej komendy otrzymał zgłoszenie o możliwym włamaniu, do jednego z domów jednorodzinnych w Jaśle. Po otrzymaniu tej informacji na miejsce zdarzenia natychmiast skierował będące na terenie miasta patrole. 

Policjanci w pierwszej kolejności zebrali informacje od świadka zdarzenia. Mężczyzna powiadomił służby ponieważ będąc w pobliżu posesji usłyszał dźwięk rozbitej szyby i zauważył palące się światło w jednym z pomieszczeń. Z jego relacji wynikało, że włamywacz może nadal przebywać wewnątrz budynku.   

Na miejsce zdarzenia przyjechali także funkcjonariusze Straży Miejskiej w Jaśle, którzy pomogli policjantom zabezpieczyć pobliski teren oraz ewentualną drogę ucieczki włamywacza. Policjanci weszli do budynku przez rozbitą szybę w oknie. Wewnątrz zastali mężczyznę, który zabrał z piwnicy domu kilka butelek alkoholu. 

Zatrzymany 54-latek trafił do policyjnego aresztu. Był nietrzeźwy, miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem.

Przyznał się do popełnionego przestępstwa, za które kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. 

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -Odnowa biologiczna Jasło. Masaż orientalny

Ostatnie artykuły