wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło w Programie budowy 100 obwodnic. Ministerstwo rozpoczyna konsultacje

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Niedawno wspominaliśmy o wizycie Ministra Andrzeja Adamczyka w Jaśle, który podczas spotkania ze Starostą Jasielskim Adamem Pawlusiem zapewniał o powstaniu obwodnic Jasła, Kołaczyc, Brzostka i Pilzna. Koszt programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030 szacowany jest na ok 28 mld zł.

Obecnie, od 14 lutego, trwają konsultacje publiczne Programu.

Uwagi można zgłaszać do 20 marca 2020 r.:

 • na formularzu – przesyłając na adres e-mail: konsultacje100@mi.gov.pl,
 • na formularzu – przesyłając drogą pocztową na adres Departamentu Dróg Publicznych: ul. Chałubińskiego 4/6, 00-928 Warszawa (w przypadku przekazania uwag za pośrednictwem poczty decyduje data wpływu formularza do MI),
 • na formularzu – składając osobiście w siedzibie MI (Kancelaria Główna),
 • ustnie do protokołu w MI, ul. Chałubińskiego 4/6 w Warszawie (bud. A pok. 57a w godz. 9.00-15.00).

Sprawozdanie z przebiegu i wyników konsultacji zostanie zamieszczone na stronie internetowej Ministerstwa Infrastruktury w terminie 30 dni od zakończenia konsultacji.

Więcej informacji o prowadzonych konsultacjach na stronie ministerstwa.

Obwodnica Brzostka i Kołaczyc w ciągu drogi krajowej nr 73

 • Stan prac przygotowawczych:
  Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnic w ciągu DK 73. Oprócz tego planowana jest równolegle przebudowa drogi krajowej nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem na odcinkach pomiędzy obwodnicami.
   
 • Planowana data ogłoszenia przetargu: IV kw. 2022 r.
   
 • Cel realizacji inwestycji:
  Inwestycja ma na celu wyprowadzenie ruchu z obu miejscowości. Dzięki budowie obwodnic ruch tranzytowy na osi północ-południe, w kierunku Pilzna i Jasła oraz drogi krajowej nr 94, drogi krajowej nr 28 i autostrady A4, zostanie wyprowadzony z obu miejscowości.

  Dzięki realizacji zadania nastąpi poprawa bezpieczeństwa na drogach i ograniczenie emisji spalin i hałasu.  

  Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Obwodnica Jasła w ciągu drogi krajowej nr 73

 • Stan prac przygotowawczych:
  Prowadzone są prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnicy. Inwestycja stanowi element większego zamierzenia związanego z poprawą przepustowości całego ciągu DK nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem.
   
 • Planowana data ogłoszenia przetargu: IV kw. 2022 r.
   
 • Cel realizacji inwestycji:
  Inwestycja ma na celu wyprowadzenie ruchu, jaki koncentruje się w mieście z kierunków południowo-wschodniego i zachodniego, czyli drogi krajowej nr 28, stanowiącej główny kręgosłup komunikacyjny południowej części województwa podkarpackiego i małopolskiego. Dzięki realizacji tej obwodnicy, ruch tranzytowy powinien  się znacząco zmniejszyć w centrum miejscowości.

  Dzięki realizacji obwodnicy nastąpi poprawa bezpieczeństwa, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości dróg w Jaśle. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego.

  Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.

Obwodnica Pilzna w ciągu drogi krajowej nr 73

 • Stan prac przygotowawczych:
  Dla inwestycji prowadzone są obecnie prace przygotowawcze mające na celu wybór potencjalnych wariantów przebiegu obwodnic w ciągu DK 73. Oprócz tego planowana jest równolegle przebudowa drogi krajowej nr 73 pomiędzy Pilznem a Jasłem.
   
 • Planowana data ogłoszenia przetargu: IV kw. 2022 r.
   
 • Cel realizacji inwestycji:
  Celem budowy obwodnicy Pilzna jest wyprowadzenie z miasta ruchu, jaki koncentruje się z kierunków wschodniego i zachodniego (droga krajowa nr 94 i autostrada A4) oraz w kierunku południowym. Przebieg dk 73 łączy korytarz transportowy dk 94/A4 z drogą krajową nr 28 stanowiącą główny kręgosłup komunikacyjny południowej części województwa podkarpackiego i małopolskiego. Dzięki realizacji obwodnicy ruch tranzytowy powinien się znacząco zmniejszyć w centrum miejscowości.

  Dzięki realizacji obwodnicy nastąpi poprawa bezpieczeństwa mieszkańców, odciążenie układu komunikacyjnego i zwiększenie przepustowości dróg w Jaśle. Inwestycja poprawi również warunki i bezpieczeństwo przejazdu dla ruchu dalekobieżnego i regionalnego na osi północ-południe.

  Jednocześnie zachowane zostaną najwyższe wymogi ochrony środowiska, zdrowia i życia mieszkańców oraz zrównoważonego rozwoju.
- Reklama -

Podobne artykuły

2 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
18 lutego, 2020 21:41

Dziękujemy za łaskę! Za te cudowne inwestycje z naszej kieszeni! Bóg zapłać!

Tadek
18 lutego, 2020 22:37

PO niestety nawet za to nie możemy podziękować…

- Reklama -

Ostatnie artykuły