wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło upamiętniło św. Jana Pawła II. Ulicami przemaszerowało setki mieszkańców

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dzisiaj mija 18 lat od śmierci św. Jana Pawła II. W związku z tym na rynku w Jaśle odbyło się wydarzenie mające upamiętnić wielkiego Polaka. Pomimo niesprzyjającej, deszczowej pogody uczestniczyło w nim wielu jaślan.  

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Powiat Jasielski we współpracy z Miastem Jasłem, Jasielskim Domem Kultury i jasielskimi parafiami. Program obejmował montaż słowno-muzyczny w wykonaniu solistów i recytatorów JDK, występ chóru „AVE”, wspólną modlitwę oraz wspólne odśpiewanie pieśni „Barka”.

Następnie o godz. 18.00 spod Sanktuarium św. Antoniego wyruszył marsz, w którym wzięło udział setki mieszkańców. Trasa biegła ulicami Jasła do pomnika św. Jana Pawła II przy Kościele pw. Miłosierdzia Bożego na osiedlu Rafineria i z powrotem na jasielski rynek. Uczestnicy nieśli ze sobą sztandar z wymownym przekazem: Naród, który nie zna swojej przeszłości umiera i nie buduje swojej przyszłości.

Dzisiejszy marsz był jednym z wielu, jakie odbyły się w całej Polsce. Stanowią one silny odzew na formowane przez niektóre media zarzuty wobec Ojca Świętego i próby deprecjonowania jego zasług.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły