wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło to TY – robimy wspólne zdjęcia jaślan!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przez dwa dni, w sobotę i w niedzielę (26 i 27 sierpnia) na jasielskim rynku chętni jaślanie będą mogli zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia, z których później, w formie kolażu, powstanie projekt graficzny nawiązujący do realizowanego przez Miasto Jasło projektu „Jasło – moje miasto, mój dom”.

Chcemy pokazać, że każdy z mieszkańców jest częścią miasta, kształtuje je i ma na nie wpływ. Dlatego zachęcamy to przyjścia na jasielski rynek, zrobienia sobie pamiątkowego zdjęcia i pokazania, że Jasło jest miejscem, które wybraliśmy, w którym pracujemy, uczymy się, po prostu żyjemy – zachęca Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Z wykonanych przez fotografów zdjęć utworzona zostanie grafika z napisem „Jasło – moje miasto, mój dom”, która między innymi zostanie przedstawiona na banerze znajdującym się przy wjeździe do centrum miasta, tuż nieopodal rynku.

Jasło to miasto wyjątkowe, całkowicie zniszczone podczas II wojny światowej odrodziło się jak feniks z popiołów. Z przeprowadzonych do projektu badań i analiz wynika, że nasze miasto wyróżnia się kilkoma endogennymi potencjałami. Są nimi:

  • kapitał ludzki – kreatywni mieszkańcy z dużą determinacją i wolą działania,
  • położenie geograficzne,
  • tradycje winiarskie,
  • działalność w obszarze kultury, w szczególności muzyki rozrywkowej,
  •  funkcjonujący sektor mikro, małych i średnich przedsiębiorstw oraz firmy o globalnych markach i wysokim potencjale rozwoju,
  • Jasło jako doskonała lokalizacja do testowania różnych innowacyjnych rozwiązań i działań projektowych (Miasto Wiedzy, Jasielska Strefa Usług Publicznych, Generator Nauki – GEN).

Jednym z największych potencjałów Jasła są właśnie mieszkańcy, bo odrodzenie miasta było możliwe właśnie dzięki ich determinacji i zaangażowaniu. Ta sama siła, która sprzyjała mieszkańcom w odbudowie Jasła, dzisiaj napędza ich do działania, do aktywności zawodowej, kulturalnej i społecznej.

Dodatkowo w trzech domkach oznaczonych napisem „Jasło – moje miasto, mój dom” będzie można porozmawiać z przedstawicielami jasielskich przedsiębiorców, poznać walory turystyczne miasta i okolicy oraz dowiedzieć się więcej o projekcie, w ramach którego realizowanych jest 18 przedsięwzięć (6 inwestycyjnych, 12 nieinwestycyjnych) obejmujących w sumie aż 111 zadań.  

Zapraszamy również do obejrzenia filmu dotyczącego potencjałów miasta: https://um.jaslo.pl/pl/potencjaly-miasta-baza-rozwoju-lokalnej-przedsiebiorczosci/

Akcja realizowana jest w ramach przedsięwzięcia „Potencjały miasta bazą rozwoju lokalnej przedsiębiorczości”, które jest częścią projektu ”Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanego z Mechanizmu Finansowego EOG 2014-2021 oraz budżetu państwa.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły