Urząd Miasta w Jaśle poinformował, że zmuszony jest do ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. W związku z tym zamierza skrócić godziny otwarcia dwóch boisk sportowych typu Orlik – na Ogródku Jordanowskim i na osiedlu Gamrat.
– Zakładamy, że obiekty te będą czynne do godz.18 z tym, że dzieci i młodzież biorąca udział w zorganizowanych zajęciach sportowych (szkółki piłkarskie, kluby sportowe itp.) będą mieć możliwość skorzystania z tych dwóch obiektów w dni powszednie do godz. 20.
To kolejna próba ograniczania kosztów po wcześniejszym już skróceniu czasu funkcjonowania oświetlenia ulicznego, które od 10 października będzie wyłączone pomiędzy 23.30 a 4.30.
Zaznaczamy, że nie jest to oszczędność, ale tak naprawdę zmniejszenie kosztów, bo i tak płacimy za oświetlenie i utrzymanie obiektów znacznie więcej. Dla przykładu rachunki za oświetlenie uliczne wzrosły o około 200 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Dodatkowo, według zapowiedzi w przyszłym roku cena za prąd wzrośnie znowu o ok. 300 – 400 procent – wyjaśnia jasielski magistrat.
Czy tego rodzaju oszczędności to dobry pomysł?
Urząd Jasła jest dobry w cięciu, a zwłaszcza w cięciu drzew. Wycieli drzewa pod pseudo ścieżki rowerowe, które nie obowiązują! Symbol roweru na ścieżce zaklejony jest taśmami. To jest śmieszne czy tragiczne? Kto tam pracuje?
Czyli jakie tak w praktyce są zalety bycia mieszkańcem Jasła? Bo latarni nie świecą, boiska sportowe dla dzieci działają w ograniczonym wymiarze, kultura i rozrywka jak zawsze kuleje. A podatki miejskie trzeba płacić. Po co
Nie ma bo ja jako mieszkaniec gminy wiejskiej nie boje się kontroli straży miejskiej czym palę w piecu. A palę węglem kupionym na fakturę a nie śmieciami.
Masz pewnie swoje drewno a mieszkańcy bloków mają ograniczone możliwości. Od niedawna, po poszerzeniu stref parkingowych, musimy nawet płacić za możliwość parkowania pod swoim mieszkaniem. W Krakowie, Rzeszowie to rozumiem ale w gów..nym Jaśle? To ma zachęcać do zostania tutaj?!
Winne klimaty kosztują 😁
To latarnie będą wyłączane w nocy? To po co są te latarnie po co było zmienianie żarówek 10 lat temu na takie co nic nie oświetlają? A co z bezpieczeństwem ludzim życiem i zdrowiem
Nie mają na czym oszczędzać tylko na oświetleniu i na dzieciach?
A sprawa jest prosta! Jasło to małe prowincjonalne miasteczko i nie potrzebuje 2 wice burmistrzów. Koszt utrzymania jednego takiego gada to min 150 tyś rocznie!
Ogarnijcie się ludzie!!! Nie pozwólcie się dymać gwardii urzędników i wice burmistrzów. Przecież to chore nie widzicie tego?