wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło tnie koszty. Po oświetleniu ulicznym przyszedł czas na Orliki

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Urząd Miasta w Jaśle poinformował, że zmuszony jest do ograniczania kosztów za zużycie energii elektrycznej. W związku z tym zamierza skrócić godziny otwarcia dwóch boisk sportowych typu Orlik – na Ogródku Jordanowskim i na osiedlu Gamrat.

Zakładamy, że obiekty te będą czynne do godz.18 z tym, że dzieci i młodzież biorąca udział w zorganizowanych zajęciach sportowych (szkółki piłkarskie, kluby sportowe itp.) będą mieć możliwość skorzystania z tych dwóch obiektów w dni powszednie do godz. 20.

To kolejna próba ograniczania kosztów po wcześniejszym już skróceniu czasu funkcjonowania oświetlenia ulicznego, które od 10 października będzie wyłączone pomiędzy 23.30 a 4.30.

Zaznaczamy, że nie jest to oszczędność, ale tak naprawdę zmniejszenie kosztów, bo i tak płacimy za oświetlenie i utrzymanie obiektów znacznie więcej. Dla przykładu rachunki za oświetlenie uliczne wzrosły o około 200 procent w porównaniu do roku ubiegłego. Dodatkowo, według zapowiedzi w przyszłym roku cena za prąd wzrośnie znowu o ok. 300 – 400 procent – wyjaśnia jasielski magistrat.

Czy tego rodzaju oszczędności to dobry pomysł?

- Reklama -

Podobne artykuły

7 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

7 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Jodła
6 października, 2022 18:43

Urząd Jasła jest dobry w cięciu, a zwłaszcza w cięciu drzew. Wycieli drzewa pod pseudo ścieżki rowerowe, które nie obowiązują! Symbol roweru na ścieżce zaklejony jest taśmami. To jest śmieszne czy tragiczne? Kto tam pracuje?

Janek 84
6 października, 2022 18:48

Czyli jakie tak w praktyce są zalety bycia mieszkańcem Jasła? Bo latarni nie świecą, boiska sportowe dla dzieci działają w ograniczonym wymiarze, kultura i rozrywka jak zawsze kuleje. A podatki miejskie trzeba płacić. Po co

wertuki9977
6 października, 2022 18:51
Odpowiedź na  Janek 84

Nie ma bo ja jako mieszkaniec gminy wiejskiej nie boje się kontroli straży miejskiej czym palę w piecu. A palę węglem kupionym na fakturę a nie śmieciami.

Z Jasła
6 października, 2022 18:59
Odpowiedź na  wertuki9977

Masz pewnie swoje drewno a mieszkańcy bloków mają ograniczone możliwości. Od niedawna, po poszerzeniu stref parkingowych, musimy nawet płacić za możliwość parkowania pod swoim mieszkaniem. W Krakowie, Rzeszowie to rozumiem ale w gów..nym Jaśle? To ma zachęcać do zostania tutaj?!

Iijg
6 października, 2022 20:03
Odpowiedź na  Z Jasła

Winne klimaty kosztują 😁

Kierowca
6 października, 2022 20:33

To latarnie będą wyłączane w nocy? To po co są te latarnie po co było zmienianie żarówek 10 lat temu na takie co nic nie oświetlają? A co z bezpieczeństwem ludzim życiem i zdrowiem

Ignaś
7 października, 2022 21:20

Nie mają na czym oszczędzać tylko na oświetleniu i na dzieciach?

A sprawa jest prosta! Jasło to małe prowincjonalne miasteczko i nie potrzebuje 2 wice burmistrzów. Koszt utrzymania jednego takiego gada to min 150 tyś rocznie!

Ogarnijcie się ludzie!!! Nie pozwólcie się dymać gwardii urzędników i wice burmistrzów. Przecież to chore nie widzicie tego?

- Reklama -

Ostatnie artykuły