wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło. Pijany kierowca chciał uniknąć kontroli trzeźwości

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Policjanci prowadzący kontrole trzeźwości na ul. Krakowskiej w Jaśle próbowali zatrzymać kierowcę osobowego renault. Kierujący nie chciał się jednak zatrzymać i ominął policjanta nakazującego mu zjechanie na pobocze. Jak się okazało mężczyzna miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

W poniedziałek po godz. 11 funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Jaśle kontrolowali kierujących na ul. Krakowskiej w Jaśle. Kiedy postanowili zatrzymać osobowe renault, kierowca ominął stojącego na jezdni policjanta, który wyraźnie ręką nakazał mu zatrzymanie się i zjechanie na pobocze. Widząc to, mundurowi natychmiast wsiedli do radiowozu i przy użyciu sygnałów uprzywilejowania ruszyli za tym pojazdem. Kierował się on w stronę centrum Jasła. Na ul. 17 stycznia kierowca renault widząc w lusterku jadący za nim radiowóz, zjechał na parking. Kiedy policjanci podbiegli do samochodu, mężczyzna siedzący za kierownicą zaczął tłumaczyć się, że jest bardzo zmęczony i dlatego nie zauważył funkcjonariusza stojącego na środku jezdni.

Policjanci od razu wyczuli od mężczyzny alkohol. Sprawdzili stan jego trzeźwości alkomatem. Urządzenie wskazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie.

Mundurowi zatrzymali prawo jazdy 42-letniemu mieszkańcowi gminy Pilzno. Teraz będzie on odpowiadał przed sądem za przestępstwo jakim jest prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz za wykroczenie, czyli niezastosowanie się do sygnału osoby uprawnionej w celu uniknięcia kontroli.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły