wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło otrzymało 14,7 mln zł z Polskiego Ładu!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Miasto Jasło w ramach Rządowego Funduszu Polski Ład – Pogram Inwestycji Strategicznych otrzymało 14,7 mln zł na realizację dwóch zadań. Jednym z nich jest „Zabezpieczenie terenów zamieszkałych przed podtopieniami poprzez odprowadzenie wód opadowych z dzielnicy przemysłowo-składowej w Jaśle” – 10,2 mln zł, drugim „ Budowa krytego lodowiska w Jaśle” – 4,5 mln zł.

W ramach pierwszego zadania przewidziano: odprowadzenie wód deszczowych z obszaru dzielnicy przemysłowo-składowej poprzez budowę zbiorników retencyjnych oraz skierowanie przez kolektory kanalizacji deszczowej i przepompownie wód bezpośrednio do rzeki Jasiołki z pominięciem Potoku. Aktualnie wody odprowadzane są do Potoku, ale spływ wód powoduje jego przeciążenie i występowanie wód z koryta, zalewając niżej położone tereny mieszkalne. W 2020 r. mieszkańcy tych obszarów ponieśli milionowe straty. Nawalne deszcze są coraz częstsze tym samym ryzyko wzrasta.

Z kolei zadanie drugie obejmuje budowę obiektu całorocznego z funkcją lodowiska i boiska o wymiarach 60×26 m oraz budowę pełnego zaplecza (sanitarno-szatniowego, kasy, wypożyczalni łyżew, widowni na ok. 100 miejsc, dostosowanego do potrzeb osób z niepełnosprawnościami). Takie rozwiązanie pozwoli korzystać z obiektu przez cały rok – w sezonie zimowym jako lodowisko, natomiast w sezonie letnim jako boisko wielofunkcyjne do uprawiania innych dyscyplin.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły