wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasło Miasto Wiedzy – nowy zeszyt do pobrania!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jasło Miasto Wiedzy to program, który zakłada modę na naukę i uczenie się. Opiera się on na wielu mniejszych projektach, w których głównym celem jest wspieranie mieszkańców w edukacji.

Od przedszkola

Miasto stara się zachęcić do nauki od najmłodszych lat.  Jasielskie przedszkola wyposażone są w najnowszy sprzęt, który ma pomóc dziecku w rozwijaniu swoich zdolności. Natomiast od 2011 roku działa Jasielski Uniwersytet Dziecięcy, edukacyjny projekt polegający na zabawie dzieci w studiowanie. Interaktywne wykłady rozbudzają i podtrzymują ciekawość świata u dzieci w wieku od 5 do 10 lat.

Młodzi naukowcy

W roku szkolnym 2013/2014 wprowadzono dla uczniów jasielskich szkół podstawowych i gimnazjalnych  projekt opieki nad uczniem zdolnym – Jasielską Ligę Naukową z Lotosem. Program ewaluował i w kolejnych edycjach włączono do niego również jasielskie przedszkola. W dotychczasowych czterech edycjach Ligi wzięło udział 1008 uczniów, którzy pod kierunkiem 260 nauczycieli – opiekunów ligi, przygotowali 351 małych projektów badawczych. Do obecnej, piątej edycji zgłoszono 40 projektów, które będą realizowane przez 120 uczniów pod kierunkiem 36 opiekunów.

Dla seniora

Projekt Miasto Wiedzy obejmuje również swoimi działaniami najstarszych jaślan, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w poznawaniu najnowszych trendów współczesnego świata. Uniwersytet Trzeciego Wieku, którego działalność wspiera Miasto, to edukacja w różnych dziedzinach nauki, a także rekreacji i sportu.

Nauka nie musi być nudna

Już od pięciu lat w naszym mieście odbywa się Jasielski Festiwal Nauki. Przez dwa dni każdy może uczestniczyć w ciekawych pokazach, wykładach tematycznych, a także obserwować eksperymenty naukowe. A wszystko po to by rozbudzić zainteresowanie nauką i udowodnić, że ta wcale nie musi być nudna.

Milion złotych na naukę

Dzięki realizacji programu Jasło Miasto Wiedzy nasze szkoły stają się coraz bardziej nowoczesne i innowacyjne, a nauka nie jest obowiązkiem tylko przyjemnością. Z pozyskanych w ramach programu pieniędzy utworzone zostały mobilne pracownie komputerowe, kupiono sprzęt komputerowy, zapewniono bezprzewodowy dostęp do Internetu, a pracownie przyrodnicze i matematyczne zyskały nowe pomoce dydaktyczne.

Zachęcamy do odwiedzenia zakładki Jasło Miasto wiedzy – moda na naukę!  na stronie Muzeum Regionalnego w Jaśle, gdzie znajdują się najnowsze wydania Zeszytów.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły