wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jaślanin w zarządzie polskiego giganta informatycznego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W dniu 28 czerwca 2023 roku, Wojciech Pawluś, rodowity Jaślanin został powołany na Wiceprezesa Zarządu spółki Comarch SA.

Wojciech Pawluś wychował się w Jaśle w domu rodzinnym przy ul. Bednarskiej, a swoją edukację rozpoczął uczęszczając do Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marii Konopnickiej oraz do I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle. Jest absolwentem studiów dziennych na kierunku handel zagraniczny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie. Studiował również na Wirtschaftsuniversität w Wiedniu, na VUB w Brukseli oraz aktywnie działał w organizacji studenckiej AIESEC.

Z Grupą Comarch związany jest od 2010. Wcześniej zdobywał szerokie doświadczenie zawodowe pracując dla globalnych firm w Niemczech, w Indiach oraz w Tajlandii. Pracę w Comarch rozpoczął jako Business Development Manager działający w regionie Beneluksu, a w 2012 objął pozycję dyrektora handlowego.

W 2014 roku otrzymał promocję na stanowisko dyrektora zarządzającego, odpowiedzialnego za region Beneluksu (GBC Benelux). W ciągu kolejnych lat, powyższy region stał się drugim największym zagranicznym rynkiem pod względem przychodów dla całej Grupy Comarch.

Wojciech Pawluś został wyróżniony nagrodą Polaka Roku w Belgii w 2015 roku, a od 2019 roku pełni funkcję członka zarządu w Polsko-Belgijskiej Izbie Handlowej BEPOLUX.

Jest także członkiem zarządu innych spółek z Grupy Comarch. Wraz z powołaniem na stanowisko wiceprezesa zarządu Comarch S.A, Wojciech Pawluś będzie dodatkowo odpowiedzialny za rynek Wielkiej Brytanii oraz Irlandii.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły