wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jaślanin mistrzem trójboju siłowego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Młody jaślanin Jakub Opałka zdobył 1 miejsce w Mistrzostwach Europy WPPL – PLTRAW 3X3 SERIES zorganizowanych przez Polską Ligę Trójboju RAW.

Zawody odbyły się  w dniach 6 -10 marca w Jaworznie. W swojej kategorii wiekowej do lat 16, przy wadze do 75 kg, Jakub podniósł łącznie 535 kg: przysiad – 205 kg, ławka – 110 kg, martwy ciąg 220 kg, co dało mu ogromną przewagę nad innym zawodnikami i zaowocowało kolejnym już miejscem na podium. Tym samym młody jaślanin w przeciągu pół roku poprawił swój osobisty rekord o 55 kg.

To nie jedyny jego sukces. We wrześniu 2023 roku zadebiutował w zawodach o Puchar Polski PLTRaw 3×3 & MŚ WPPL w Katowicach i wywalczył trzy złote medale. Tak duży sukces jaślanin zawdzięcza swojej ciężkiej pracy, samodyscyplinie sportowej i ogromnej pasji. Jakub zajmuje się treningiem siłowym od dwóch lat, na co dzień trenuje na siłowni MOSiR-u w Jaśle.

Trójbój siłowy jest dyscypliną należącą do sportów siłowych, zawodnik musi wykonać trzy zadania siłowe: przysiad ze sztangą, wyciskanie leżąc oraz martwy ciąg. W Polsce trening siłowy cieszy się coraz większym zainteresowaniem.

Serdecznie gratulujemy!

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły