wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielski szpital zakupił nowoczesny tomograf komputerowy

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W środę, 10 sierpnia 2022 r., w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle podpisano umowę na dostawę nowoczesnego tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej za kwotę niespełna 2,4 mln zł. Urządzenie to zapewni szybsze i bezpieczniejsze diagnozowanie pacjentów.

Dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle Beata Trzop, w obecności Senator Alicji Zając, Posła do PE Bogdana Rzońcy i Starosty Jasielskiego Adama Pawlusia, podpisała umowę z firmą Simens Healthcare Spółka z o.o. na dostawę nowoczesnego tomografu komputerowego dla Zakładu Radiologii i Diagnostyki Obrazowej jasielskiego szpitala.

Nowy aparat gwarantuje szybszą oraz skuteczniejszą diagnostykę i leczenie chorych. Zastosowana w nim najnowsza technologia zapewnia mniejszą inwazyjność badania pacjentów, przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej jakości diagnostyki. Umożliwia obniżenie dawki promieniowania i ilości stosowanych jodowych środków kontrastowych, co radykalnie wpływa na bezpieczeństwo pacjentów.

Zakup tomografu komputerowego był możliwy dzięki pozyskaniu środków z Ministerstwa Zdrowia – z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19. Wartość inwestycji tj. zakupu aparatu i wykonanie prac adaptacyjnych to 2 mln 390 tys. zł, przy dofinansowaniu w wysokości 1 mln 700 tys. zł.

Szpital Specjalistyczny w Jaśle w 2022 r. uzyskał wsparcie finansowe z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19 na inne zadania inwestycyjne, tj. zakup: respiratora, 2 aparatów USG, centrali monitorującej, dekontaminatora powietrza oraz wykonanie rozbudowy istniejącej instalacji tlenowej. Łączna wartość otrzymanego dofinansowania to ok. 1 mln zł.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Gigi D
14 sierpnia, 2022 15:07

I co z tego jak nadal będą kolejki po 3-6 miesiecy na NFZ.
Dokupując sprzęt trzeba zatrudnić dodatkowych specjalistów…

- Reklama -

Ostatnie artykuły