wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielski szpital przekaże karetkę szpitalowi w Trościańcu na Ukrainie

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Podczas Gali Forum Gospodarczego w Tarnowie, w dniu 29 listopada 2022 r., Adam Pawluś – Starosta Jasielski i Zbigniew Betlej – Zastępca Dyrektora Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, wręczyli Jurijowi Bowie – Burmistrzowi Miasta Trościaniec w Ukrainie, uchwałę Zarządu Powiatu w Jaśle, na mocy której szpitalowi w Trościańcu nieodpłatnie przekazana zostanie karetka pogotowia.

Zgodnie z przyjętą uchwałą, Zarząd Powiatu w Jaśle wyraził zgodę na nieodpłatne przekazanie ambulansu Mercedes, o wartości ponad 40 tys. zł, na rzecz Szpitala Miejskiego w mieście Trościaniec, w obwodzie Sumskim, w Ukrainie.

Adam Pawluś na Forum Gospodarczym w Tarnowie

Miasto to mocno ucierpiało w wyniku prowadzonych działań wojennych i ponad miesiąc znajdowało się pod okupacją rosyjską. Miejscowy szpital został uszkodzony, a jego wyposażenie zniszczone. Dlatego też Zarząd Powiatu postanowił przekazać mu karetkę pogotowia, która jest niezbędna podczas toczącego się konfliktu zbrojnego.

Adam Pawluś na Forum Gospodarczym w Tarnowie

Adam Pawluś, Starosta Jasielski, przekazując symboliczny dokument, życzył aby ta karetka służyła do ratowania zdrowia i życia nie tylko mieszkańców Trościeńca, ale wszystkich potrzebujących.

Ambulans, dotychczas używany przez jasielski szpital, zostanie przekazany na Ukrainę w przyszłym tygodniu, po dopełnieniu niezbędnych formalności.

- Reklama -

Podobne artykuły

5 KOMENTARZE

Subskrybuj
Powiadom o

5 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
lol
30 listopada, 2022 18:59

Jak można się tak kompromitować !!! Na forum gdy poważni ludzie patrzą przekazywać starą karetkę i robić z tego sensację !!!

Zofia
30 listopada, 2022 19:15

Widocznie jasielski szpital jest wyjątkowo dobrze wyposażony i bogaty jeśli karetki rozdajemy

mieszkaniec34
30 listopada, 2022 19:39

A jakie są prawne podstawy takiego bezmyślnego rozdawnictwa? Bo karetka chyba jest dobrem wspólnym mieszkańców powiatu a nie własnością prywatną burmistrza albo starosty.

antek
30 listopada, 2022 18:12

A w Jaśle trzeba pół godz czekać na karetke, ale Ukraińcy wazniejsi, bo Polacy to sa ludzie trzeciej kategorii

cvt
30 listopada, 2022 19:08

Dał co miał ważne żebybsie pokazac

- Reklama -

Ostatnie artykuły