wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielski szpital ma nowy videogastroskop

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Powiat Jasielski sfinansował zakup videogastroskopu wraz z oprzyrządowaniem dla Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Środki na ten cel pochodziły ze sprzedaży, stanowiących mienie powiatu, działek w Przysiekach. Nowy sprzęt znacznie przyczyni się do poszerzenia zakresu udzielanych przez placówkę świadczeń oraz poprawi dostępność do badań endoskopowych.

W dniu 18 marca 2024 r. Adam Pawluś – Starosta Jasielski, uroczyście przekazał sprzęt jasielskiej lecznicy. Zakup ten był odpowiedzią na potrzeby szpitalnej Pracowni Endoskopii. Videogastroskop zapewni wysokiej jakości diagnostykę chorób przełyku, żołądka czy dwunastnicy. Aparat ten umożliwia pobieranie wycinków z miejsc chorobowych, co pozwoli na szybkie wykrywanie  wczesnych zmian nowotworowych czy lokalizowanie zmian przednowotworowych.

Jasielski szpital ma nowy videogastroskop

 Ten sprzęt jest wysokiej klasy endoskopem o wysokiej rozdzielczości HD. Dzięki niemu możemy wykonywać u pacjentów bardzo dokładne badania górnego odcinka przewodu pokarmowego, diagnostykę schorzeń nowotworowych i zapalnych. Umożliwia to również wykonywanie większej ilości badań, co przekłada się na to, że może z tego skorzystać większa ilość pacjentów na naszym terenie – informowała Anna Siwiec, kierownik pracowni endoskopii jasielskiego szpitala.

Jasielski szpital ma nowy videogastroskop

Wartość zakupionego aparatu wyniosła 139.320,00 zł i została w pełni pokryta ze środków Powiatu Jasielskiego.

– Rada Powiatu podjęła uchwałę o wsparciu Szpitala Specjalistycznego w Jaśle. Mamy taką zasadę, że majątek z nieruchomości jakie posiadamy przeznaczamy na zakup sprzętu do szpitala. Sprzedaliśmy trzy działki w Przysiekach i efekt tego jest taki, że przeznaczyliśmy środki na ten wideogastroskop, który jest bardzo potrzebnym urządzeniem, ale i bolesnym. Doznałem tego tutaj jesienią. Cieszę się, że mamy świetnych fachowców w Szpitalu Specjalistycznym w Jaśle, że możemy skutecznie i szybko diagnozować pacjentów. – mówił Adam Pawluś, starosta jasielski.

Jasielski szpital ma nowy videogastroskop

Ponadto, Szpital Specjalistyczny w Jaśle zrealizował w ostatnim czasie inwestycję pn.: „Poprawa dostępności do opieki medycznej poprzez modernizację i rozwój e-usług Szpitala Specjalistycznego  w Jaśle”. Celem projektu była poprawa dostępu do informacji medycznej dla pacjentów, wykorzystanie nowych, bardziej funkcjonalnych e-usług w obszarze e- zdrowia oraz zwiększenie poziomu dojrzałości e-usług do 3 stopnia. Projekt poszerzył infrastrukturę informatyczną placówki i znacząco podniósł jej bezpieczeństwo. W ramach inwestycji zakupiono licencje, oprogramowanie i niezbędny sprzęt komputerowy. Dodatkowo, szpitalna serwerownia została wyposażona w System Gaszenia Gazem.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła 2 626 341,44 zł, przy dofinansowaniu z RPO WP 2014-2020 w kwocie 1 727 679,46 zł. Pozostała kwota została pokryta ze środków własnych Szpitala.

Jasielski szpital ma nowy videogastroskop

Gospodarz Powiatu Jasielskiego podziękował Zarządowi Województwa Podkarpackiego i Wojciechowi Zającowi za przyznane na ten cel środki finansowe.

W wydarzeniu wzięli udział: Adam Pawluś – starosta jasielski, Jan Muzyka – etatowy członek Zarządu Powiatu w Jaśle, Grzegorz Pers – członek Zarządu Powiatu w Jaśle, radni Rady Powiatu w Jaśle Mateusz Lechwar i Stanisław Święch, Katarzyna Kaszowicz – dyrektor PZD w Jaśle, Janusz Pacher – dyrektor Powiatowego Urzędu pracy w Jaśle, Beata Trzop – dyrektor Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, dr Anna Siwiec – kierownik pracowni endoskopii Szpitala Specjalistycznego w Jaśle, lek. Dariusz Kowalski – zastępca dyrektora ds. Lecznictwa, lek. Paweł Samborski – kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych, Kardiologii z Pododdziałem Gastroenterologicznym oraz lek. med. Jarosław Gawior.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Daniel
19 marca, 2024 10:22

A co tam robią dyrektorzy urzędu pracy i zarządu dróg. Jaki ma to związek bo nie rozumiem?

- Reklama -

Ostatnie artykuły