wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielski „Chemik” otrzymał roboty przemysłowe SCARA

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zespół Szkół nr 3 „Chemik” otrzymał od firmy „Bispol” 2 roboty typu SCARA firmy DENSO, wraz z programatorem, dokumentacją oraz oprogramowaniem.

„Bispol” z Łańcuta to firma rodzinna obecna na międzynarodowym rynku od 1993roku, towiodący w Europie producent świec, podgrzewaczy, wkładów i zniczy.

Zespól Szkół nr 3 w Jaśle dziękuje firmie „Bispol” firmie za wsparcie i zaangażowanie się w rozwój edukacji i doposażenie pracowni robotyki w niezbędny sprzęt.

Jest to cenny i przydatny sprzęt umożliwiający uczniom wykorzystanie i sprawdzenie zdobywanej wiedzy w praktyce, rozwijanie umiejętności oraz pobudzanie kreatywności.

Uczniowie w klasach technik robotyk uczą się, aby zdobyć jeden z najbardziej atrakcyjnych i dobrze płatnych zawodów przyszłości.

Technik robotyk jest to zawód polegający na obsłudze i programowaniu robotów przemysłowych, sterowaniu ruchem tych robotów oraz planowaniu zadań w ramach robotyzacji procesów produkcyjnych.

Technicy robotyki są szczególnie potrzebni w branżach: motoryzacyjnej, maszynowej, elektronicznej i komputerowej, spożywczej, metalurgicznej, chemicznej i farmaceutycznej, w przemyśle drzewnym i celulozowo-papierniczym oraz obronnym i lotniczym.

Zespół Szkół nr 3 już drugi rok kształci uczniów w zawodzie technik robotyk wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniów i potrzebom nowoczesnego rynku pracy.

Roboty SCARA to platforma ku przyszłości a „Chemik” to dobra droga na tę platformę.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły