wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielska budowlanka będzie kształcić przyszłych strażaków

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ubiegły wtorek, w Starostwie Powiatowym w Jaśle, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych Anna Dyrek zawarła w obecności Starosty Jasielskiego porozumienie o współpracy z Komendantem Powiatowej Straży Pożarnej w Jaśle bryg. mgr inż. Piotrem Śmietaną. Na mocy porozumienia w „Jasielskiej budowlance” zostanie utworzona klasa technikum budownictwa ze specjalizacją strażacką.

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej PSP w Jaśle poprowadzą dla uczniów Technikum Nr 5 zajęcia z zakresu wiedzy pożarniczej, obejmującej akty prawne obowiązujące w PSP, wyposażenie techniczne, taktykę gaszenia pożarów, ratownictwo techniczne, ratownictwo medyczne, ratownictwo chemiczno-ekologiczne i ratownictwo wodne. Dzięki temu przyszli absolwenci technikum budownictwa, którzy w szkole uczą się nie tylko technologii i organizacji robót budowlanych, ale też przepisów prawa budowlanego i zasad dotyczących ochrony przeciwpożarowej budynków, będą znali także dodatkowe zagadnienia związane z bezpieczeństwem pożarowym i ratownictwem.

Być może nawet zwiążą swoją przyszłość z pożarnictwem. Planuje się, że po uzyskaniu pełnoletności, uczniowie będą mieli możliwość ukończenia szkolenia podstawowego oraz szkolenia z zakresu ratownictwa technicznego dla strażaków ratowników OSP, umożliwiających wstąpienie w szeregi czynnych członków Ochotniczych Straży Pożarnych.

W powiecie jasielskim są szkoły, które prowadzą specjalizacje mundurowe, ale nie dają wykształcenia zawodowego. Edukacja strażacka, realizowana w Zespole Szkół Budowlanych jako innowacja pedagogiczna, pozwoli młodym ludziom połączyć pasję do pożarnictwa z możliwością zdobycia atrakcyjnego zawodu – technika budownictwa.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
esON
22 lutego, 2022 20:49

Na pierwszy rzut oka pomyślałem, że Klubowe leżą na stole 🙂

- Reklama -

Ostatnie artykuły