wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jasielscy policjanci oddali krew

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

„Jasło – Łączy nas krew” – pod taką nazwą zorganizowano piknik dla mieszkańców naszego powiatu. Na płycie rynku pojawił się mobilny punkt poboru krwi. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem. Również jasielscy policjanci chętnie wzięli w nim udział, dzieląc się najcenniejszym darem – własną krwią.

Na jasielskim Rynku odbył się wczoraj piknik pn. „Jasło – Łączy nas krew”. Organizatorami byli: Miasto Jasło oraz Oddział Rejonowy Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle. Na płycie Rynku stanął mobilny punkt poboru krwi – krwiobus z Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Przedsięwzięciu towarzyszyły również pokazy pierwszej pomocy medycznej i ratownictwa.

Jasielscy policjanci oddali krew
Fot. KPP Jasło

Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem, przyciągając wielu krwiodawców z całego powiatu. Do akcji przyłączyli się również jasielscy policjanci. Podzieli się jednym z najcenniejszych darów jakie posiada człowiek – własną krwią. 

W jasielskiej komendzie wielu funkcjonariuszy nosi miano Honorowych Dawców Krwi. Nie brakuje również tych, którzy mają na sowim koncie prestiżowe odznaczenia od Ministerstwa Zdrowia, a w krótce i to grono się powiększy. Odznakę taką mogą otrzymać zasłużeni honorowi dawcy krwi, którzy oddali co najmniej 20 litrów krwi lub odpowiadającą tej objętości, ilość innych jej składników.

Jasielscy policjanci oddali krew
Fot. KPP Jasło

Podczas wydarzenia Pani Krystynie Długosz – kierownik oddziału rejonowego Polskiego Czerwonego Krzyża w Jaśle został wręczony medal z okazji „30. rocznicy powstania NSZZ Policjantów”. Było to podziękowanie za wieloletnią współpracę z jasielską jednostką.

Włączając się do udziału w pikniku, jasielscy funkcjonariusze kolejny raz pokazali, jak ważne jest dla nich ratowanie życia i zdrowia ludzkiego.

ŹródłoKPP Jasło
- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły