wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jakie są zalety posiadania nieruchomości inwestycyjnej?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W obliczu cały czas rosnącej inflacji trudno o lepszy sposób na ulokowanie swojego kapitału niż nieruchomości. Chyba żadna inna forma inwestycji nie zapewnia tak dużego bezpieczeństwa, jednocześnie obiecując naprawdę duże zyski. W dzisiejszym artykule opowiemy, jakie formy inwestowania w nieruchomości możemy wyróżnić i dlaczego warto się na nie zdecydować!

Rodzaje najmu mieszkań – umowa na krótki czy długi termin?

Słysząc „zainwestuj w nieruchomości”, myślimy „kup mieszkanie pod wynajem”. Nic dziwnego — to właśnie na taką formę ulokowania kapitału najczęściej decydują się inwestorzy. A co ich do tego zachęca? Przede wszystkim cały czas rosnący popyt na wynajem takich lokali. Młodzi dorośli wyprowadzający się z rodzinnych domów, studenci czy nawet rodziny z dziećmi — wiele z nich nie może sobie pozwolić na zaciągnięcie kredytu hipotecznego na 30 lat; dużo bardziej realnym dla nich rozwiązaniem jest właśnie wynajem mieszkania. Jeśli więc kupimy nieruchomość w atrakcyjnej dzielnicy dużego miasta, nie powinniśmy narzekać na brak zainteresowania!

Alternatywą dla klasycznego najmu jest najem krótkoterminowy — podejmowany na kilka dni lub tygodni. Obecnie wielu turystów rezygnuje z nocowania w hotelach, stawiając raczej na apartamenty do wynajęcia, w których znacznie łatwiej jest im poczuć się jak w domu! A do tego — koszty wynajmu są często niższe niż w przypadku hoteli. Dla właścicieli mieszkań w miastach popularnych wśród turystów to doskonała szansa na wysokie zyski; jeśli tylko zechcą poświęcić swój czas na prowadzenie najmu lub skorzystają z usługi zarządzania najmem, którą oferuje m.in. pośrednik nieruchomości homfi. O tym, jak agent homfi może pomóc, dowiemy się więcej na stronie https://www.homfi.com/biuro-nieruchomosci/rzeszow lub odwiedzając rzeszowski oddział agencji.

Dlaczego warto zainwestować w nieruchomość pod wynajem?

Nie istnieje coś takiego, jak inwestycja bez ryzyka. Niestety. Jednak w przypadku nieruchomości szanse na to, że stracimy zainwestowany kapitał, są bardzo małe — żeby nie powiedzieć, znikome! Na przestrzeni lat mieszkania doskonale utrzymują swoją wartość, a w sprzyjających warunkach rynkowych nawet ją zyskują! Jeżeli po latach wynajmowania naszej nieruchomości zechcemy ją sprzedać, to z pewnością nie będziemy stratni.

Dzisiaj jednak rozmawiamy nie o sprzedaży, lecz o najmie — a ten jest niezwykle opłacalny. Niezależnie, czy naszą nieruchomość będziemy wynajmować studentom, rodzinom bądź turystom, zyski w skali roku mogą przerosnąć nasze najśmielsze oczekiwania — zwłaszcza w dobie rosnących cen mieszkań. A jeśli swoją inwestycję sfinansowaliśmy kredytem hipotecznym (kupując mieszkanie możemy to zrobić, w przeciwieństwie do innych form inwestowania!), to mamy sporą szansę na to, aby spłacić go szybciej, niż zakładaliśmy!

Właśnie, kredyt – aby zarabiać na wynajmie nie musimy być milionerami, jak wiele osób sądzi. Możemy wesprzeć się hipoteką; tak samo, jakbyśmy kupowali mieszkanie na własne potrzeby.

Mieszkanie pod wynajem to także opłacalna inwestycja pod kątem podatków. Większość kosztów utrzymania mieszkania oraz prowadzenia najmu — wydatki na remonty, usługi pośrednika lub odsetki od kredytu hipotecznego — odliczymy od dochodów, dzięki czemu na koniec roku zapłacimy niższy podatek!

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły