wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jakie są różnice między przepustnicami kołnierzowymi a motylowymi?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Poznanie różnic pomiędzy przepustnicami kołnierzowymi a motylowymi pozwala na wybór odpowiednich produktów do potrzeb swojej konstrukcji. Z tego powodu, w przypadku przemysłowych systemów pneumatycznych konieczny jest dobór odpowiednich przepustnic, jednak na samym początku warto wiedzieć, jakie różnice występują pomiędzy nimi, a także, w jakich sytuacjach powinno sięgnąć się po każdą z nich.

Czym różnią się przepustnice motylowe od kołnierzowych?

Jak sama nazwa wskazuje, przepustnice motylowe odróżniają się od kołnierzowych, już na etapie budowy każdej z nich. W przypadku przepustnic motylowych, mamy od czynienia z produktem, w którym otwór powietrza jest ruchomy, i przypomina kształtem motyla, który otwiera się i zamyka. Przepustnice międzykołnierzowe mają natomiast otwór powietrza, który znajduje się na poziomej płaszczyźnie, występującej na krawędzi kołnierza. W przypadku każdej z przepustnic mechanizm regulacji również się różni, ponieważ przepustnice motylowe są rozwiązaniem posiadającym zdecydowanie prostszy w regulacji mechanizm, który polega na obracaniu osi przepustnicy.

Przepustnice motylowe czy kołnierzowe — które lepiej wybrać?

Podjęcie decyzji zakupowej na temat tego, która przepustnica jest lepsza, może być trudne, niemniej jednak każda z nich ma swoje własne zastosowanie, dlatego przed zakupem, warto rozważyć obydwa produkty. Przepustnice międzykołnierzowehttps://rstgroup.pl/przepustnice-miedzykolnierzowe/, tworzone są z myślą o miejscach, w których wymagana jest precyzyjna regulacja przepływu, a także w przypadku miejsc, w których potrzebne są przepustnice dużych rozmiarów.

Przepustnice motylowe https://rstgroup.pl/przepustnice-motylowe/, ze względu na swój prosty mechanizm, dużą wydajność, a także zdecydowanie niższą cenę produktu, są wyborem, który świetnie odnajdzie się w systemach przepływu, które nie wymagają dużej precyzji. Niezależnie od tego, jaki rodzaj przepustnicy chcesz wybrać, sprawdź ofertę https://rstgroup.pl, czyli profesjonalnego sklepu zajmującego się dystrybucją przepustnic najwyższej jakości.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły