wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak zwalczać szkodniki glebowe?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Szkodniki glebowe stanowią poważne zagrożenie dla roślin, znajdujących się w przydomowych ogródkach. Mogą one przyczynić się do uszkodzenia trawnika, czy pozostałych roślin. Ponadto zazwyczaj następuje to w krótkim czasie. Dlatego też warto wiedzieć jak walczyć ze szkodnikami glebowymi, a także jakie sposoby pomogą wyeliminować je z ogródka.

Czym są szkodniki glebowe?

Jednymi z najczęściej spotykanych szkodników są pędraki. Są one larwami chrząszczy, które są zaliczane do żukowatych i jeleniowatych. Najczęściej występują w postaci młodocianych postaci chrabąszcza majowego. Jak wyglądają pędraki? Szkodniki te charakteryzują się krótkim, grubym ciałem, wygiętym w kształt litery C. Posiadają także trzy pary odnóży tułowiowych. Szkodniki te mogą żyć na głębokości do około 30 cm, aż do 1m. Z pewnością najbardziej groźne są wiosną, a dorosłe osobniki występują bardzo często na koronach drzew liściastych.

Jakie uszkodzenia powodują szkodniki glebowe?

Szkodniki glebowe mogą powodować duże spustoszenie wśród roślin. Dzieje się tak ze względu na ich obecność w podłożu. Rośliny pod ich wpływem słabną i obumierają. W przypadku trawników pędraki powodują ich żółknięcie i przerzedzenie. Nicienie glebowe powodują bardzo podobne zniszczenia do tych spowodowanych przez pędraki. Dodatkowo mogą one przenosić choroby wirusowe.

Jak pozbyć się szkodników glebowych?

Ze względu na wszystkie szkodliwe czynniki, jakie wywołują szkodniki glebowe, warto wiedzieć, jak sobie z nimi radzić. W celu ich eliminacji warto przygotować gnojówkę z wrotyczu. Aby ją przygotować, będziesz potrzebować 1 kg pociętych liści wrotyczu, a także około 10 litrów wody. Następnie należy odstawić ją na 14 do 20 dni do fermentacji i codziennie mieszać. Ponadto możesz zastosować także inne zabiegi. Przede wszystkim doskonałym sposobem na pozbycie się pędraków jest właściwa pielęgnacja trawnika, wyczesywanie skoszonej trawy, a także wertykulacja. Wszystko to w znacznym stopniu przyczynia się do pozbycia się szkodników glebowych.

Czarna folia jako produkt do walki z szkodnikami glebowymi

Innym sposobem na pozbycie się szkodników glebowych może być zastosowanie czarnej folii. Wystarczy, że na noc położysz ją na powierzchni trawnika. W ten sposób szkodniki wyjdą na powierzchnię, sugerując się brakiem światła. Następnie rano należy zwinąć folię. Szkodniki glebowe, które wyjdą na powierzchnię, staną się w ten sposób przysmakiem dla ptaków. Sklep ogrodniczy online Egarden to miejsce, gdzie znajdziesz między innymi; płotki ogrodowe plastikowe.

Szkodniki glebowe mogą powodować wiele zniszczeń wśród roślin w ogródku. Dlatego też, tak ważne jest, aby wiedzieć jak sobie z nimi radzić. Z całą pewnością powyższe wskazówki pozwolą Ci na wyeliminowanie szkodników glebowych z ogródka. Niestety nie jest to wcale proste działanie, gdyż szkodniki te mogą żyć bardzo głęboko w glebie. Najczęściej występujące szkodniki w glebie to między innymi pędraki, które najgroźniejsze są w okresie wiosennym, kiedy to powodują największe spustoszenie wśród roślin.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły