wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Jak wypromować swoją firmę za pośrednictwem Twittera? Przydatne porady

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Jako przedsiębiorca masz dziś do wyboru szereg skutecznych narzędzi marketingowych. Należą do nich również media społecznościowe. W sieci funkcjonuje co najmniej kilka platform, które umożliwiają dotarcie do potencjalnych klientów. Najpopularniejsze z nich to oczywiście Facebook oraz Instagram. Nie warto jednak pomijać takich social mediów jak Twitter. Podpowiadamy, jak wykorzystać ten właśnie portal do wypromowania swojej firmy. 

Parametr popularności, czyli obserwujący na Twitter

Każdy, kto używa social mediów (choćby w celach prywatnych), z łatwością zauważy, co najbardziej liczy się na każdym z portali. Są to liczby: obserwujących, lajków, komentarzy, udostępnień, wyświetleń. 

Duża liczba obserwujących, twitter like, komentarze twitter – wszystko to przekłada się na wzrost popularności. Oznacza to, że dzięki algorytmom dotrzesz do szerokiego grona odbiorców. Nietrudno się domyślić, że daje to ogromne możliwości w zakresie promowania swojej firmy. 

Dlaczego liczby są takie ważne?

Popularne konto może stać się opiniotwórcze (szczególnie na Twitterze). Niemniej najważniejszą kwestią pod kątem marketingowym jest możliwość dotarcia z produktem czy usługą do potencjalnych klientów. Dodatkowym atutem jest również kreowanie pozytywnego wizerunku i budowanie świadomości marki. 

Duże konta w mediach społecznościowych są w oczach liczących się na rynku kontrahentów wartościowym partnerem do współpracy. Popularność na Twitterze otwiera więc drzwi do nowych biznesowych możliwości.

To dlatego warto zadbać o to, aby na koncie był ruch, czyli: wyświetlenia twitter, udostępnienia na twitter i przede wszystkim obserwujący na twitter.   

Skąd wziąć obserwujących, lajki i komentarze na Twitterze?

Nie da się ukryć, że zdobywanie obserwujących (zwłaszcza przez nowe konta) to żmudna praca, która nie od razu przynosi spodziewane efekty. Z drugiej jednak strony warto stawiać na rozwój swojego konta właśnie na tej platformie. W Polsce Twitter dopiero zaczyna być docenianym medium. Co za tym idzie – konkurencja nie jest aż tak duża. 

Niemniej warto podjąć konkretne kroki, które pozwolą skutecznie rozbudować konto. W tym celu można po prostu kupić obserwujących i lajki na Twitterze. Jest to całkowicie legalne rozwiązanie, które pomoże w krótkim czasie zyskać popularność. 

Duża liczba obserwujących na Twitterze generuje także większe organiczne zasięgi. Algorytmy mediów społecznościowych „zwracają uwagę” właśnie na duże konta, by promować je i polecać innym użytkownikom jako warte uwagi. 

Jakie działania podjąć, by stać się widocznym na Twitterze?

Kupno obserwujących to świetne rozwiązanie. Jednocześnie możesz prowadzić samodzielne działania, by twoje konto stało się widoczne. 

Pamiętaj, aby zawsze dbać o kulturę wypowiedzi i poprawność językową. Być może wydaje się to banalne, ale naprawdę ma wpływ na to, jak odbierają cię inni. Ponadto dodawaj hasztagi do swoich wpisów. Bierz udział w dyskusjach pod innymi wpisami, ale wypowiadaj się zawsze na temat. 

Istotna jest również systematyczność i regularne dodawanie wpisów. Aby zyskać popularność – musisz być aktywnym użytkownikiem. Nie ograniczaj się wyłącznie do „suchych” wpisów. Rób ankiety, zadawaj pytania swoim obserwującym, dodawaj filmiki (jeśli promujesz swoje produkty, to koniecznie z nimi w roli głównej). 

Jeśli dopiero zakładasz konto na Twitterze, to poświęć chwilę na dobór odpowiedniej nazwy. Pamiętaj, że to w pewnym sensie twoja wizytówka. Poza tym – po prostu baw się dobrze i roztaczaj wokół siebie pozytywną atmosferę. Takie działania w naturalny sposób przyciągną innych użytkowników.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły