wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Inspirujący ludzie, inspirujące pomysły. Spotkanie z przedsiębiorcami w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle gościł dzisiaj przedstawicieli lokalnych przedsiębiorców, którzy wspierają uczniów z kierunków technik mechatronik i technik robotyk w rozwijaniu ich pasji.

Dzięki firmom z Powiatu Jasielskiego udało się zakupić robot edukacyjny ASTORINO, który wykorzystywany jest podczas zajęć przedmiotowych, a także będzie wykorzystany do przeprowadzenia egzaminów zawodowych. Robot ASTORINO, który jest kompatybilny z robotami KAWASAKI umożliwia uczniom przygotowanie się do obsługiwania i eksploatacji robotów przemysłowych.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle

Kolejne przedsięwzięcie, które nie odbyłoby się bez wsparcia sponsorów to udział uczniów naszej szkoły w międzynarodowych zawodach robotycznych XChallenge w Rzeszowie. Naszą szkołę i Centrum Kształcenia Zawodowego nr 1 w Jaśle reprezentowało 10 uczniów w 4 kategoriach. Drużyna Kilerów Trzech z Robotem Hunterek w kategorii TaskHunters oraz z robotem Kiler w kategorii Smash Bots zdobyła dwa III miejsca.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle

Podczas spotkania z przedsiębiorcami uczniowie zaprezentowali umiejętności obsługi i programowania robota edukacyjnego oraz przedstawili możliwości robotów, z którymi wystartowali w zawodach XChallenge.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle

W spotkaniu uczestniczyli Starosta Jasielski Adam Pawluś, dyrektor PUP w Jaśle Janusz Pacher, dr inż. Piotr Wais dyrektor Instytutu Politechnicznego PANS w Krośnie, dyrektor CKZ nr 1 w Jaśle Tomasz Dybaś, Maciej Pętlak z JSP oraz przedstawiciele sponsorów: Robert Laska członek zarządu i Ilona Górnicka-Mielnik – Kronoflooring Sp.z o.o., Bartosz Ziaja – Fabryka Armatur Jafar S.A., Justyna Dobosz – Dob-Spaw Centrum Spawalnicze, Elżbieta Bożek i Urszula Marek – ERKO Sp. z o.o., Aleksandra Kwilosz-Szwarc Nowy Styl, Jakub Matuszewski – PRDM w Jaśle. Ponadto naszą szkołę wsparły firmy Tarnopak Sp z o.o., Tekpud, MPM, Karol Wesołowski Usługi Transportowo-Sprzętowe, Gamart S.A., Solgam, Habys Sp. z o.o. oraz fundacja im. Aleksandra Jabłońskiego UMK w Toruniu.

Spotkanie z przedsiębiorcami w Zespole Szkół nr 3 w Jaśle

Wszystkim sponsorom bardzo dziękujemy za pomoc i zaangażowanie.

Zespół Szkół nr 3 w Jaśle

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły