wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Innowacyjne podejście do nauczania w naszym regionie czyli … Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Działające w naszym regionie Stowarzyszenie Obywatelskiego Dialogu i Aktywizacji „SODA”  rozpoczęło realizację nowego projektu edukacyjnego – Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej (MCER). Inicjatywa skierowana jest do młodzieży, która poszukuje wiedzy praktycznej i chce rozwijać swoje kompetencje. MUER ma na celu uzupełnienie tradycyjnych systemów edukacji, oferując uczniom cenne umiejętności życiowe i zawodowe.

Młodzieżowe Centrum Realnej (MCER) to nowatorski projekt edukacyjny skierowany do młodzieży w wieku od 13 roku życia. Inicjatywa powstała z myślą o młodych ludziach, którzy pragną zdobywać praktyczne umiejętności oraz rozwijać się w kierunkach, które nie są zawsze dostępne w tradycyjnych systemach edukacji. MCER dąży do uzupełnienia standardowych programów nauczania, dostarczając uczestnikom wiedzy niezbędnej do poruszania się w rzeczywistości codziennej.

Głównymi celami projektu są:

  1. Przekazanie  młodzieży wiedzy praktycznej, której brakuje w konwencjonalnych programach nauczania.
  2. Rozwój kompetencji społecznych, emocjonalnych oraz zawodowych.
  3. Wspieranie kreatywności, samodzielności i przedsiębiorczości wśród młodzieży.
  4. Przygotowanie uczniów do aktywnego uczestnictwa w społeczeństwie obywatelskim
  5. Budowanie współpracy między młodzieżą, przedsiębiorcami, nauczycielami i rodzicami, a także administracją rządową i samorządową
  6. Wzmocnienie udziału ludzi młodych w demokratycznych procesach decyzyjnych

MUER podejmuje różnorodną tematykę, skupiając się na umiejętnościach, które są kluczowe dla funkcjonowania w dzisiejszym społeczeństwie. Program obejmuje między innymi: edukację w zakresie ekonomii i przedsiębiorczości, gotowania i przygotowania posiłków, minimalizowania stresu, marketingu, demokracji i procesów decyzyjnych z nią związanych, gry na instrumentach etc.

Młodzieżowe Centrum Edukacji Realnej to innowacyjny i potrzebny projekt, który wprowadza młodzież w świat praktycznej wiedzy oraz kompetencji niezbędnych do sukcesu w życiu osobistym i zawodowym. Poprzez uczestnictwo w MCER uczniowie mają szansę na lepsze przygotowanie do przyszłości, rozwój osobisty oraz zdobycie cennych umiejętności, których nie zawsze można nauczyć się w ramach tradycyjnego systemu edukacji.

Finansowano ze środków Narodowego Instytutu Wolności
- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły