Informacja w sprawie wałów przeciwpowodziowych  

2
Wały przeciwpowodziowe Jasło

W związku z licznymi zapytaniami i uwagami dotyczącymi utrzymywania oraz koszenia wałów przeciwpowodziowych znajdujących się na terenie miasta Jasła, Urząd Miasta w Jaśle informuje, iż zarządcą wałów jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Rzeszowie, Zarząd Zlewni w Jaśle.

Zatem wszelkie pytania dotyczące utrzymywania wałów prosimy kierować do zarządcy (Zarząd Zlewni w Jaśle, ul. Modrzejewskiego 12). Z informacji uzyskanych od administratora wałów przeciwpowodziowych ich wykaszanie jest w końcowym etapie.

Subskrybuj
Powiadom o

2 komentarzy
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Marek
20 sierpnia, 2018 16:47

Wały przeciwpowodziowe są urządzeniami wodnymi, budowlami hydrotechnicznymi przeciwpowodziowymi, które służą, ze względu na szczególną funkcję, jaką pełnią, użyteczności publicznej. Ich wykonywanie oraz utrzymywanie jest zadaniem zarówno Skarbu Państwa, jak również jednostek samorządu terytorialnego oraz stanowi cel publiczny.

Martyna
20 sierpnia, 2018 17:11
Odpowiedź na  Marek

Dlatego własnie wały powinny być regularnie koszone i zadbane. Pomijając ich główną funkcję, ludzie po nich spacerują, a trudno spacerować w chaszczach po kolana. Nasze lokalne władze powinny się wstydzić!