Informacja w sprawie wałów przeciwpowodziowych  

2
Wały przeciwpowodziowe Jasło

W związku z licznymi zapytaniami i uwagami dotyczącymi utrzymywania oraz koszenia wałów przeciwpowodziowych znajdujących się na terenie miasta Jasła, Urząd Miasta w Jaśle informuje, iż zarządcą wałów jest Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie w Rzeszowie, Zarząd Zlewni w Jaśle.

Zatem wszelkie pytania dotyczące utrzymywania wałów prosimy kierować do zarządcy (Zarząd Zlewni w Jaśle, ul. Modrzejewskiego 12). Z informacji uzyskanych od administratora wałów przeciwpowodziowych ich wykaszanie jest w końcowym etapie.

Reklama

2 KOMENTARZE

  1. Wały przeciwpowodziowe są urządzeniami wodnymi, budowlami hydrotechnicznymi przeciwpowodziowymi, które służą, ze względu na szczególną funkcję, jaką pełnią, użyteczności publicznej. Ich wykonywanie oraz utrzymywanie jest zadaniem zarówno Skarbu Państwa, jak również jednostek samorządu terytorialnego oraz stanowi cel publiczny.

    • Dlatego własnie wały powinny być regularnie koszone i zadbane. Pomijając ich główną funkcję, ludzie po nich spacerują, a trudno spacerować w chaszczach po kolana. Nasze lokalne władze powinny się wstydzić!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here