wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ile kosztuje wykończenie pod klucz w dużym mieście?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Szacuje się, że mieszkania wykańczane pod klucz w Polsce kupuje około 10-15% wszystkich nabywców. Inaczej jest w większości krajów europejskich, gdzie „pod klucz” przez dewelopera czy firmę remontową stało zupełnym standardem. Ile zapłacimy za to w największych polskich miastach?

Na czym polega wykańczanie mieszkania pod klucz?

Usługa ta polega na oddaniu nabywcy lokum, w którym „z miejsca” można zacząć żyć, ponieważ jest ono w całości urządzone i gotowe do użytku. Metoda ta pozwala zaoszczędzić sporo czasu – bardzo często zdarza się tak, że ekipa remontowa wchodzi do mieszkania jeszcze zanim my dostaniemy klucz do nowego lokum. Ważną zaletą wykańczania pod klucz jest również znajomość ostatecznych kosztów, które poniesiemy. Niestety, urządzając mieszkanie na własną rękę, bardzo często zaniżamy poniesione wydatki nawet do 20%. W tej sytuacji wiemy dokładnie, ile zapłacimy. Jeszcze inną korzyścią wykańczania pod klucz jest to, że towar zakupiony przez dewelopera ma inną wartość podatku VAT – nie wynosi ona już 23%, tylko 8%.

Jak wygląda proces wykańczania mieszkania pod klucz?

Na samym początku klient zainteresowany konkretną ofertą otrzymuje wstępną informację o opcjach różnych standardów wykończenia mieszkania oraz o związanych z tym kosztach. W momencie, gdy dokona on wyboru któregoś z nich, dostanie ostatecznie wyliczony kosztorys. Projekt wykończenia zostaje opracowany, za co klient z góry wnosi odpowiednią opłatę. W momencie, gdy zostanie on zaakceptowany, wówczas ruszają prace remontowe.

Ile to kosztuje?

Za wykończenie mieszkania pod klucz zapłacimy w zależności od preferowanego standardu, lokalizacji oraz zakresu wykonywanych usług. Opłata w dużym mieście w najniższym standardzie może zaczynać się od ok. 500 złotych za metr kwadratowych, aż do ponad 1 300 złotych w standardzie premium. Standardy te będą różnić się między sobą m.in. jakością wykorzystywanych materiałów oraz zakresem przeprowadzanych prac.

W Katowicach oraz w Krakowie za podstawowy standard wykończenia zapłacimy co najmniej 500 złotych za metr kwadratowy. Cena ta wzrośnie, gdy zdecydujemy się na standard wysoki – tutaj będzie ona oscylować w granicach 750 złotych.

Ceny w Warszawie i we Wrocławiu są już nieco wyższe. W stolicy wykończenie mieszkania w najniższym standardzie wyniesie ok. 550 złotych za metr kwadratowy, natomiast we Wrocławiu będzie to kwota wynosząca nawet powyżej 600 złotych. W standardzie wysokim musimy oczekiwać zapłacenia co najmniej ok. 1 200 złotych zarówno w Warszawie, jak i we Wrocławiu.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
bili
6 lutego, 2020 12:34

gdybyśmy zarabiali tak jak na zachodzie to nie robilibyśmy sami wszelkich remontów, tylko brali firmę i w tym czasie pili chłodne piwko, a tak to trzeba samemu zaiwaniac jak chce się ładnie mieszkać

- Reklama -

Ostatnie artykuły