wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Grafiki Karoliny Cygnar

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wystawę prac Karoliny Cygnar „L’espace indicible” można było do końca listopada br. oglądać w sali offowej Jasielskiego Domu Kultury.

Podczas zorganizowanego 29 listopada finisażu, młodą artystkę przedstawiła Anna Brożyna, a jej twórczość przybliżył publiczności kurator wystawy dr Jacek Dudek, mówiąc m.in.:

Wystawa składa się głównie z grafik. (…) Bez wątpienia w tych pracach widać nie tylko emocje towarzyszące artystce, ponieważ – nie oszukujmy się – nie jest to tani ekshibicjonizm, tylko coś co można by było nazwać przetworzeniem języka, przetworzeniem pewnego rodzaju środków formalnych na zdarzenia zupełnie z innej półki sztuki. Grafikom towarzyszą dwie rzeźby dosyć mocno krytykujące współczesny konformizm.

Wystawa została zorganizowana w ramach Stypendium Artystycznego Burmistrza Miasta Jasła 2019.

Pochodząca z Jasła, urodzona w 1996 r. Karolina Cygnar ukończyła Liceum Plastyczne im. Piotra Michałowskiego w Rzeszowie, specjalizacja snycerstwo. Obecnie studiuje na Wydziale Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Jest – jak podkreślał podczas finisażu dr Jacek Dudek, pedagog ASP – słuchaczką niezwykle utalentowaną i pracowitą, o czym najlepiej świadczy uzyskane przez nią po raz drugi stypendium rektora dla najlepszych studentów, uczestnictwo w wielu plenerach krajowych i zagranicznych oraz liczne wystawy, w tym w Muzeum Narodowym w Krakowie.JDK – st

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły