wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Gdzie parkować w Krakowie?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kraków jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast zarówno Polski, jak i Europy. Problem parkowania istnieje w tym mieście od dawna i nie obejmuje jedynie centrum miasta.

Kraków jest jednym z najbardziej zakorkowanych miast zarówno Polski, jak i Europy. Problem parkowania istnieje w tym mieście od dawna i nie obejmuje jedynie centrum miasta. Jadąc na krakowskie osiedla, nawet te na granicy miasta, trudno będzie znaleźć wygodne miejsce parkingowe. Jak poradzić sobie z tym problemem jeśli musimy zaparkować w centrum?

Centrum miasta

Jadąc do centrum Krakowa musimy liczyć się z tym, że miejsce parkingowe może być trudne do znalezienia. Problem leży głównie w tym, że jest za dużo samochodów, na zbyt małej przestrzeni. Dodatkowo nie wszędzie możemy wjechać bez stosownego pozwolenia. Zatem miejsc od razu robi się mniej. Gdzie zatem parkować w centrum?

  • Pamiętajmy o strefach – Kraków podzielony jest na strefy parkowania, na każdej z nich obowiązuje inna stawka za określony czas parkowania.
  • Prywatne parkingi – to rozwiązanie, które kosztowo jest czasami bardziej korzystne niż parkowanie w strefie. Oprócz tego, że nie musimy „szukać” miejsca, gdyż od razu dowiadujemy się od obsługi, czy jest miejsce, czy nie. Dodatkowo w cenie parkowania mamy ochronę stróża oraz monitoring. Zatem jest to bardziej bezpieczniejsza opcja niż parkowanie w strefie.
  • Poza strefą – jednak nie obejmuje to ścisłego centrum.

Osiedla poza strefami

Na krakowskich osiedlach pomimo tego, że nie ma strefy płatnego parkowania, jest duży problem z miejscami. Na taki stan rzeczy składa się kilka czynników:

  • Zbyt wiele samochodów,
  • Za mało miejsc parkingowych,
  • Nowe powstające osiedla maja własne parkingu, jednak ilość miejsc na nich jest zbyt mała. Dodatkowo nie każdy z osób mieszkających na danym osiedlu, wykupuje lub wynajmuje miejsce. Co skutkuje tym, że na drogach, również w miejscach gdzie jest zakaz parkowania, stoi bardzo dużo pojazdów.

Jak parkować w Krakowie?

Jeśli jedziemy do centrum, warto zamiast strefy parkowania wybrać prywatny parking Kraków centrum. Jest to rozwiązanie, które może okazać się bardziej opłacalne, miedzy innymi dlatego:

  • Duża ilość miejsc w ścisłym centrum miasta
  • Monitoring samochodu 24h/7
  • Ochrona stróża
  • Opłacalne abonamenty miesięczne dla osób, które potrzebują parkować w centrum częściej

Jak widać warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem zwłaszcza, iż po ostatniej podwyżce, ceny nie różnią się ogromnie, a wygoda i bezpieczeństwo samochodu jest większe na parkingach prywatnych.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły