wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Funkcjonariusze KAS z Podkarpacia przechwycili 17 ton suszu tytoniowego

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Funkcjonariusze KAS z Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu zatrzymali transport  suszu tytoniowego niewiadomego pochodzenia podczas kontroli samochodu ciężarowego w Jaśle. W naczepie pojazdu znajdowało się 17 ton suszu.

Funkcjonariusze Podkarpackiego Urzędu Celno-Skarbowego w Przemyślu ( III Mobilny Referat Realizacji w Barwinku) zatrzymali w Jaśle do kontroli samochód ciężarowy, kierowany przez obywatela Polski.

Podczas rewizji pojazdu, funkcjonariusze ujawnili, że  w naczepie znajduje się ponad 17 ton suszu tytoniowego.
Kierujący pojazdem mężczyzna okazał do kontroli dokumenty, które wzbudziły podejrzenia funkcjonariuszy co do legalności transportu.

Jak ustalili funkcjonariusze, kwota uszczupleń podatku akcyzowego mogła wynieść w tym przypadku prawie 8 mln złotych. Trwają dalsze czynności w tej sprawie prowadzone pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Jaśle.

posłuchaj wypowiedzi rzecznika prasowego

W 2018 r. funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Podkarpackiego Urzędu Celno- Skarbowego w Przemyślu udaremnili wprowadzenie do nielegalnego obrotu 26 mln sztuk papierosów o rynkowej wartości 18 mln złotych oraz ponad 21 ton tytoniu i suszu tytoniowego.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
AntyPOL
29 kwietnia, 2019 21:57

hahaha jak polsza nie zarobi to trzeba ścigać! System mafijny rodem z PRL. Palenie szkodzi – zakazać!!! (a nie … bo nie zarobimy… to niech palą, ale tak żeby płacili akcyzę i zdychali szybko, zanim ZUS będzie im wypłacał emerytury). To jest cudowna, chwalebna Polska! Pozdrawiam z Holandii.

- Reklama -

Ostatnie artykuły