wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Europoseł Bogdan Rzońca w programie „Minęła 20” na antenie TVP Info

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Wczoraj wieczorem gościem programu „Minęła 20” na antenie TVP Info był znany jasielski parlamentarzysta – Poseł do Parlamentu Europejskiego Bogdan Rzońca. 

Tematem rozmowy była ratyfikacja przez Sejm Funduszu Odbudowy UE, w ramach którego Polska otrzymała rekordową kwotę 770 mld zł!

W trakcie programu Europoseł Bogdan Rzońca odniósł się do wypowiedzi przewodniczącego Koalicji Obywatelskiej Borysa Budki, który zarzucał politykom Prawa i Sprawiedliwości głosowanie przeciwko Polsce.

Cóż, musze złożyć wyrazy współczucia dla pana przewodniczącego Borysa Budki, w końcu lider partii bardzo proeuropejskiej pogubił się całkowicie. Przywołuje głosowanie, które dotyczyło zupełnie innych kwestii i trochę jest niedoinformowany.

Europoseł Bogdan Rzońca zwrócił uwagę, że pozyskane pieniądze są dla tych młodych ludzi, którzy piszą dzisiaj matury, żeby nie musieli, tak jak to było za rządów Platformy Obywatelskiej, wyjeżdżać z kraju.

Drodzy Państwo, powiedzmy sobie jasno, dziś mamy pierwszy dzień matur. Ci młodzi ludzie piszący egzamin dojrzałości mają dziś po 18 lat i to własne dla nich są te środki z Krajowego Funduszu Odbudowy. Nasze pokolenie jakoś sobie poradzi, będziemy funkcjonować. Te środki są dla młodych ludzi, młodych przedsiębiorców, dla Młodej Polski, żeby nie musieli jechać do Irlandii, Anglii czy emigrować do Hiszpanii.

Ciekawy wątek poruszył prowadzący, zwracając uwagę, że Holendrzy mogą nie przyjąć ustawy o zasobach własnych. Wtedy cały projekt legnie w gruzach, ale z całą pewnością nikt nie powie, że Polska sobie nie poradziła albo Polska nie dala rady.

Europoseł Bogdan Rzońca pozytywnie ocenił wciągniecie opozycji w grę dotyczącą Polski i Unii Europejskiej. Zauważył, że im Polska w całości będzie silniejsza to w Brukseli (..)  bardziej będziemy doceniani. Apelował, abyśmy nie dali się głupio podzielić.

O działaniach Koalicji Obywatelskiej wypowiedział się następująco:

To była ta narracja, która przygotowywała Platforma, niby proeuropejska partia a dzisiaj pierwsza partia polexitu, żeby zwalić wszystko na Polskę. (…) gdybyście dzisiaj nie zagłosowali wszystko było by na was, bo Holandia, Dania, Austria, Szwecja oni by wszyscy powiedzieli tak: Polska zablokowała cała Unię Europejską, całe nieszczęście płynie z Polski.

Rozmowa z udziałem posła do Parlamentu Europejskiego Bogdana Rzońcy zaczyna się od 26:50 min. programu. Zachęcamy do obejrzenia jej w całości pod linkiem: https://vod.tvp.pl/video/minela-dwudziesta,04052021,53328444

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły