wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Ekstremalne świętowanie z okazji 6 rocznicy Avalon Extreme dobiegło końca! Jak wyglądała impreza w samym centrum Bieszczad?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W ramach 6 urodzin Avalon Extreme – projektu, który wspiera i zwiększa dostępność obiektów sportowych dla OzN, 27 października miał miejsce emocjonujący wyścig ze sztafetą – #Extremalna6, organizowany w Cisnej w Bieszczadach. Wydarzenie polegało na wyzwaniu sportowym dla dwóch 6-osobowych drużyn. W myśl hasła „Prawdziwy sport jest jeden”, obok siebie rywalizowali sportowcy z niepełnosprawnością, jak i osoby sprawne.

Ekstremalne świętowanie z okazji 6 rocznicy Avalon Extreme dobiegło końca!

Prawdziwa sportowa integracja w sercu Bieszczad!

Idea imprezy #Extremalna6 inspirowana była 6 urodzinami Avalon Extreme. W części sportowej, czyli sztafecie zorganizowanej na leśnej trasie Cisna-Majdan, udział wzięły dwie 6-osobowe drużyny składające się ze sportowców z niepełnosprawnościami, w tym ambasadorów projektu Avalon Extreme – oraz 6 osób sprawnych. Na trasie 3-kilometrowej sztafety, zawodnicy mieli do wykonania 6 nietypowych wyzwań. Musieli m.in. przykręcić koło w samochodzie, czy rozwiązać zadanie matematyczne. Po pokonaniu wyznaczonej trasy i prawidłowym wykonaniu zadań, sztafetę przejmował kolejny zawodnik.

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, nie tylko rywalizowaliśmy, ale też pokonywaliśmy własne słabości. Każdy był równy sobie i miał tak samo trudną, pełną wyzwań trasę, z pokonaniem której niejedna osoba miałaby trudności.

Ekstremalne świętowanie z okazji 6 rocznicy Avalon Extreme dobiegło końca!

Emocje od samego startu!

Sportowa rozgrywka rozpoczęła się w ostatnią środę, 27 października o godzinie 15:00 w miejscowości Cisna. Jak wyglądała sztafeta? Trzy godziny rywalizacji, trzy godziny walki z własnymi słabościami, a zarazem dopingowania się na każdym kroku!

Podczas tego wyjątkowego wydarzenia, nie tylko rywalizowaliśmy, ale też pokonywaliśmy własne słabości. Każdy był równy sobie i miał tak samo trudną, pełną wyzwań trasę, z pokonaniem której niejedna osoba miałaby trudności. Tym bardziej, że pogoda nie rozpieszczała. Niemałym wyzwaniem okazało się dla wszystkich zasznurowaniu buta z zawiązanymi oczami. I naprawdę wszyscy daliśmy radę! Oczywiście była to zdrowa rywalizacja, ponieważ oprócz walki z czasem, wspólnie motywowaliśmy się na każdym kroku, co sprzyjało integracji. Oprócz wysiłku, potu i pośpiechu, było też mnóstwo frajdy i śmiechu. – Aleksandra Kogut, koordynatorka Avalon Extreme

Wspólne zwycięstwo

Rywalizację wygrała drużyna, której zawodnicy pokonali trasę w najkrótszym czasie, a w jej skład weszli ambasadorowie i pracownicy Avalon Extreme, a także uczestnicy zajęć z cross treningu, które regularnie organizuje Fundacja Avalon w swojej siedzibie w Warszawie. Dopełnieniem zawodów była wspólna integracja po ekstremalnych zmaganiach obu zespołów.

Prawdziwy sport jest jeden” – udowadniamy to na co dzień w projekcie Avalon Extreme i po raz kolejny pokazaliśmy to podczas unikatowej sztafety #Extremalna6. Były przede wszystkim sportowe emocje, rywalizacja, adrenalina, czyli to co w Avalon Extreme lubimy najbardziej! Jak w leśnych warunkach poradzili sobie zawodnicy z niepełnosprawnością? Relację z wydarzenia można zobaczyć na naszym Facebooku oraz Instagramie, jak i na stronie biura prasowego Fundacji Avalon. – Aleksandra Kogut

Specjalne podziękowania należą się partnerom imprezy, bez których nie mogłaby się ona odbyć: Kancelaria Adwokacka Izabela i Krzysztof Pączek, MOTO-LEADER, IAA – Międzynarodowy Przedstawiciel na Polskę, KAZAR, E-Way, Hotel Rzeszów, Mike Media Rzeszów oraz Nadleśnictwo Cisna.Dziękujemy również patronom medialnym: Nowiny, Nowiny24, Krosno365, Moje Jasło, Super Nowości, Super Nowości 24, Korso Sanockie, Krosno City i Twoje Miasto.

Ekstremalne świętowanie z okazji 6 rocznicy Avalon Extreme dobiegło końca!

6 lat pracy i obalania stereotypów

Październikowe wydarzenie w Bieszczadach było podsumowaniem 6 lat intensywnej pracy zespołu Avalon Extreme nad zmianą postrzegania OzN, poprzez popularyzowanie sportów ekstremalnych. Nieocenioną rolę odgrywają tu sportowcy z niepełnosprawnościami i ambasadorzy Avalon Extreme, którzy wspinają się po górach, ścigają w rajdach, podnoszą ciężary, jeżdżą handbike’ami, pływają na sitwake’u czy są pilotami w przestworzach. Swoim przykładem i zacięciem do ekstremalnie trudnych sportów zmieniają postrzeganie osób z niepełnosprawnościami. To oni codziennie udowadniają, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Kilka lat projektu Avalon Extreme to wiele emocjonujących imprez sportowych, treningów z różnych dyscyplin, inspirujących szkoleń. To także setki tysięcy przejechanych i wylatanych kilometrów, tysiące podniesionych kilogramów, setki godzin treningowych, dziesiątki zwycięstw i wiele zdobytych szczytów. Nie zapominamy także o utworzonej w 2017 roku Lidze Avalon Extreme Racing – pierwszej w Polsce lidze zrzeszającej kierowców z niepełnosprawnościami, którzy rywalizują jak równy z równym ze sprawnymi zawodnikami na torach w całej Polsce. Avalon Extreme to również trzy szerokie kampanie społeczne na rzecz zmiany postrzegania osób z niepełnosprawnościami Extrasprawni, z których jesteśmy naprawdę dumni. – Aleksandra Kogut

Ekstremalne świętowanie z okazji 6 rocznicy Avalon Extreme dobiegło końca!

Avalon Extreme systematycznie zwiększa także dostępność sportu poprzez tworzenie nowych miejsc szkoleniowych i treningowych dla osób z niepełnosprawnościami w całej Polsce. Skutecznie zmienia postrzeganie niepełnosprawności i udowadnia, że aby osiągnąć sukces “Wystarczy zacząć!”

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły