wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Egzotyczne wakacje: Kuba czy Filipiny?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Kuba i Filipiny to dwa egzotyczne kierunki, które oferują wyjątkowe doświadczenia podróżnicze. Kuba urzeka karaibską atmosferą, plażami o białym piasku i zmysłowymi rytmami salsy. Natomiast Filipiny słyną z tropikalnych krajobrazów, kolorowych raf koralowych i dzikiej przygody. Oba kraje łączy kolonialna przeszłość, a więc bogactwo zabytków architektonicznych, wpływy kultury hiszpańskiej i religii katolickiej oraz piękne plaże. Do którego z tych państwo warto wybrać się na wakacje?

Filipiny – plażowanie, dzika przyroda i życie wyspiarzy

Wakacje na Filipinach (https://planetescape.pl/kraj/filipiny/) mogą być niezapominanym przeżyciem i rozbudzić chęć na dalsze odkrywanie tego wyspiarskiego kraju. Spodobają się one głównie miłośnikom przyrody, urokliwych krajobrazów, plażowania i poszukiwaczom przygód. Na Filipinach można wybrać się na różne ciekawe wycieczki tematyczne, od tych nurkowych, przez zdobywanie wulkanów i górskich szczytów, aż po zwiedzanie jaskiń czy spanie w dżunglach. To także idealny kierunek na ekonomiczne egzotyczne wakacje i plażowanie we wspaniałych miejscach. O program podróży dopasowany do indywidualnych potrzeb warto zgłosić się do specjalistycznego biura podróży, które pomoże dopracować wycieczkę w każdym szczególe. Filipiny mają kilka świetnych miejsc do plażowania i zwiedzania, można zostać w jednym miejscu na cały urlop, albo wybrać bardziej przygodowy program nastawiony na odkrywanie. W takim przypadku podróż zaczyna się w Cebu, w najstarszym mieście na Filipinach, słynącym z żywego kultywowania tradycji, historii kolonizatorów (tutaj dotarł Magellan), historycznego Fortu San Pedro i Bazyliki Santo Niño. Na wyspie Cebu znajdują się także zjawiskowe wodospady Kawasan Falls z krystaliczną wodą (można tu się wybrać na jednodniową wycieczkę) oraz kilka znanych spotów nurkowych. Następnym punktem programu jest wyspa Panglao i zwiedzanie zachwycającego Boholu – Czekoladowych Wzgórz zamieszkałych przez endemiczne gatunki zwierząt. Bohol jest prawdziwą perełką dla miłośników przyrody – można tu wybrać się na rejs rzeką Loboc, wypocząć na plaży Alona i odwiedzić ekologiczną farmę Bohol Bee. Podczas wycieczki po Filipinach nie może zabraknąć wizyty na Boracay, które uchodzi za rajską wyspę (wielokrotnie wygrywało różne światowe rankingi!). Warto tutaj zostać na 2-3 dni i cieszyć się białymi, piaszczystymi plażami oblanymi turkusową wodą i porośniętymi gajami kokosowymi. To także imprezowa miejscówka – w części Bulabog Beach znajdują się kluby i bogata oferta kulinarna. Ostatnim etapem podróży po Filipinach jest Manila, dynamiczna i pełna kontrastów stolica kraju. Warto poświęcić jej choćby jeden dzień na zwiedzanie historycznej części z przewodnikiem i dowiedzieć się więcej o historii tego miasta oraz Filipin. Dzielnicą, która zasługuje na szczególne wyróżnienie jest Chinatown – niektórzy twierdzą, że tutejsza kuchnia chińska jest tradycyjna bardziej niż w samych Chinach!

Kuba – podróż w czasie

Największa z karaibskich wysp, zapraszam turystów na niesamowitą podróż w czasie. Kuba (https://planetescape.pl/blog/pogoda-i-temperatury-na-kubie-kiedy-jechac-na-wakacje/) uznawana jest za jeden z ostatnich krajów socjalistycznych, gdzie wciąż żywność, paliwo czy kosmetyki rozdawane są w systemie kartkowym, a cała wyspa pełna jest reliktów przeszłości. Kubę zdecydowanie warto zwiedzać wypożyczonym samochodem, w swoim tempie. Podczas podróży warto zwiedzić najważniejsze miasta i miejsca, takie jak stolicę Hawanę, Trinidad (wpisane na listę UNESCO ze względu na wspaniale zachowane centrum), dolinę Vinales, Varadero (a w szczególności plaże), Zatokę Świń czy Santiago de Cuba. Na Kubie samochód można wypożyczyć w Hawanie i zwrócić na ostatnim etapie podróży, czyli w którymś z kurortów wypoczynkowych, np. w Cayo Coco lub Cayo Santa Maria.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły