wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dzień Seniora w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W piątek (21 października) w Dziennym Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle odbyło się spotkanie integracyjne, zorganizowane z okazji Dnia Seniora.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Małgorzata Adamska-Chmiel zastępca Burmistrza Miasta Jasła, Dorota Lignar – Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, Katarzyna Sierakowska – Kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Jaśle, Zespół zarządzający projektem „Akademia 60+”, Monika Taraba oraz Magdalena Szeląg, a także przedstawiciele Jasielskiego Stowarzyszenia Uniwersytetu III Wieku w Jaśle – Prezes Zarządu Stanisław Dybaś i Mirosława Górczany.

Seniorzy Dziennego Domu gościli w tym dniu przedstawicieli innych ośrodków wsparcia wraz z Kierownikami: Julitę Skibę- Kierownik Dziennego Ośrodka Wsparcia Senior+ w Dębicy, Lucynę Michnal – Kierownik Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy oraz proboszcza Parafii pw. św. Stanisława BM w Osobnicy ks. Krzysztofa Szopę oraz Martę Haręzga – Kierownik Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Korczynie.

Po oficjalnym powitaniu, zaproszeni do Dziennego Domu goście, wspólnie z gospodarzami spotkania przedstawili własne programy artystyczne,  prezentując tym samym szeroki wachlarz umiejętności aktorsko-wokalnych. Jako pierwsi wystąpili seniorzy Dziennego Domu Pomocy w Jaśle, następnie na scenę zaproszeni zostali uczestnicy z Dziennego Ośrodka Wsparcia Senior+ w Dębicy, po ich występie zaprezentowali się seniorzy z Gminnego Dziennego Domu Pomocy w Osobnicy. Kolejno jako ostatni, swój program artystyczny przedstawili uczestnicy z Domu Dziennego Pobytu Senior-Wigor w Korczynie.

Dla zaproszonych gości, w nawiązaniu do tematyki przewodniej spotkania, które brzmiało „Herbatka w Kafejce pod Dynią” uczestnicy  Dziennego Domu Pomocy w Jaśle przygotowali pełną aromatu rozgrzewającą herbatkę z dodatkiem korzennych przypraw oraz przepyszne ciasta, w których królowała oczywiście dynia. Dzień Seniora stał się doskonałą okazją do interesujących rozmów, wzajemnej integracji oraz nawiązania wielu nowych, ciekawych znajomości. W trakcie spotkania nie mogło zabraknąć również wspólnego śpiewania, przy akordeonowym akompaniamencie pana Ryszarda. Gra w kalambury dostarczyła wszystkim dużo radości i satysfakcji. Jako, że nogi wręcz same rwały się wszystkim do tańca, seniorzy ruszyli na parkiet. Dla zaproszonych gości przygotowano upominki ufundowane przez szczodre serca naszych sponsorów: Firmę Remontowo-Budowlaną Budowlaniec w Jaśle, Hurtownię Biurowo-Papierniczą Duet-Papier w Jaśle, Fundację Mówisz-Masz oraz Marzenę Kowalską-Binkowicz. Serdecznie Dziękujemy!

Drodzy jasielscy Seniorzy zapraszamy do uczestnictwa w zajęciach i skorzystania z oferty Dziennego Domu Pomocy dla Osób Starszych w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zenon
27 października, 2022 11:47

To jakaś kpina w tym mieście moja teściowa ma 94 lata i nikt jej nie zaprosił dla ścisłości jest to [wymoderowano dane osobowe – redakcja] mam nadzieje ze miasto naprawi swój błąd i przeprosi ta zacna kobiet która wszystkie lata spędza w Jaśle pozdrawiam Zenon z Świnoujścia

- Reklama -

Ostatnie artykuły