wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dzień Książki dla Dzieci w MBP w Jaśle

Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci wypada 2 kwietnia, w dniu urodzin słynnego duńskiego bajkopisarza Hansa Christiana Andersena. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle postanowiła wykorzystać ten wyjątkowy dzień aby zachęcić najmłodszych do częstego obcowania z wartościową książką.

Co roku inny kraj jest gospodarzem święta. W tym roku zaszczyt ten przypadł Kanadzie, dlatego przesłanie dla dzieci napisał Kanadyjczyk Richard Van Camp, natomiast plakat zaprojektowała Julie Flett, autorka i ilustratorka, której twórczość skupiona jest wokół życia i kultur rdzennych Kanadyjczyków.

Z tej okazji 6 kwietnia 2022 roku Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle odwiedziły przedszkolaki z Niepublicznego  Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego „Chatka Puchatka” w Jaśle. Dzieci wzięły udział w  zajęciach, opartych na opowieściach kanadyjskiej pisarki, Paulette Bourgeois pt. „Franklin i gwiezdna podróż” oraz „ Franklin i statek kosmiczny”. Wysłuchały historii o Franklinie i dowiedziały się co nieco o przestrzeni kosmicznej, gwiazdach i planetach.

Największą atrakcją tego dnia, była duża kartonowa rakieta, którą miały za zadanie pomalować. Po ozdobieniu rakiety każdy mógł wejść do środka, poczuć kosmiczny klimat i stać się przez chwilę prawdziwym astronautą. Po pracowitych zajęciach  zrelaksowały się przy dźwiękach etnicznych instrumentów i wysłuchały opowieści o szczęściu.

Dla uczestników zajęć została przygotowana wystawka książek o wszechświecie, którą mogli wspólnie oglądać i wymieniać się swoimi spostrzeżeniami.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły