wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny z nową filią w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny to bezpłatne zajęcia popularnonaukowe, które mają za zadanie rozbudzać w dzieciach ciekawość świata, inspirować je do samodzielnego pogłębiania wiedzy i poszukiwania pasji czy ukrytych talentów. Z powodzeniem DUT działa już od wielu lat w Rzeszowie, Mielcu, Dębicy i Stalowej Woli. Teraz otwiera kolejną filię w Jaśle.

Utworzenie filii w Jaśle było możliwe dzięki nawiązaniu współpracy pomiędzy organizatorem projektu, którym jest Fundacja Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu Dolina Lotnicza, a mecenasami tamtejszej filii: Miastem Jasło, Gminą Jasło oraz Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców oraz partnerami strategicznymi: firmą ERKO Sp. z o.o. Sp.k. i JAFAR S.A.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny z nową filią w Jaśle

Prezes Jasielskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców, Paweł Gierut podkreśla jak ważne jest wspieranie tego typu projektów: Idea jaka przyświeca zajęciom Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego jest dla nas (przedsiębiorców) bardzo ważna. Cieszymy się również, że dzieci z miasta i gminy Jasło oraz powiatu jasielskiego będą mogły skorzystać z tej inicjatywy i odkryją w sobie pasję do nauki. Dla nas jest to inwestycja w ich przyszłość, ale i w przyszłość Jasła i jego okolic. Mamy nadzieję, że ta naukowa przygoda, pozwoli rozwinąć im skrzydła i kiedyś, ci mali studenci, już jako dorośli mieszkańcy naszego regionu, będą przyczyniać się do jego rozwoju i sukcesu.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny z nową filią w Jaśle

Zajęcia DUT w Jaśle będą odbywały się w trzech formułach: wykłady online, Naukowe Niedziele Online oraz stacjonarnie, warsztaty w małych grupach. Na wykłady online rejestrować będą się mogły wszystkie dzieci z powiatu jasielskiego, miasta i gminy Jasło w wieku 8-12 lat. Na wykłady online nie będzie limitu miejsc, wszyscy zapisani będą mogli z nich korzystać. Natomiast na warsztaty będą mogły zapisywać się dzieci z miasta i gminy Jasło, jednak tylko te, które wcześniej zapisały się na wykłady. Na warsztatach będzie ograniczona liczba miejsc, dlatego przy tych zapisach będzie obowiązywać kolejność zgłoszeń. Warsztaty będą odbywać się w wybrane soboty w 1. semestrze zimowym od października 2020 do stycznia 2020. Dla każdego uczestnika warsztatów zaplanowano cykl 4 spotkań na semestr, które będą trwały po 1,5 h każde.

Dziecięcy Uniwersytet Techniczny z nową filią w Jaśle

Zajęcia Dziecięcego Uniwersytetu Technicznego organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”, która od 2009 roku prowadziła Politechnikę Dziecięcą. Fundacja chcąc rozszerzać tematykę zajęć podpisała umowę z Uniwersytetem Rzeszowskim na podstawie, której powołano DUT. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski, którzy poprzez wykłady czy pokazy z interesującymi eksperymentami, inspirują dzieci do poszerzania horyzontów i samodzielnego odkrywania fascynującego świata nauki. Fundacja organizuje i angażuje się także w inne inicjatywy popularnonaukowe i edukacyjne w różnych formułach, obejmujące także inne grupy wiekowe. Do tej pory liczba uczestników wszystkich projektów edukacyjnych organizowanych przez Fundację wyniosła już ponad 40 000 osób.

Wszelkie pytania prosimy kierować na maila info@dolina-wiedzy.pl lub pod nr tel. 17 888 60 03.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły