wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Duże zainteresowanie pierwszymi Targami Pracy w Jaśle

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

W środę, 18 maja w hali sportowej jasielskiego MOSiR-u odbyły się pierwsze orgaznizowane przez Miasta Jasło „Jasielskie Targi Pracy, Edukacji i Kariery”. Na odwiedzających czekały stoiska ponad 30 wystawców: firm, instytucji, uczelni wyższych oraz firm edukacyjnych i szkoleniowych. Wydarzenie cieszyło się największym zainteresowaniem wśród młodzieży szkolnej, studentów oraz osób poszukujących pracy.

Jasielskie targi były świetną okazją do poznania firm działających na lokalnym rynku, a także dały przestrzeń dla wielu spotkań, rozmów i dyskusji, które odbywały się w miłej i biznesowej atmosferze. – Naszym głównym założeniem było skupienie w jednym miejscu wiedzy i informacji na temat wielu firm, które działają w naszym regionie, ale również tych placówek, instytucji, które mogą pomóc naszym mieszkańcom w wyborze kariery zawodowej lub w jej rozwoju. Zależało nam również na tym, aby przy tej okazji przedsiębiorstwa, szkoły i uczelnie nawiązały współpracę i gotowe były do wymiany doświadczeń – mówił podczas targów Ryszard Pabian, burmistrz Jasła.

Praca, edukacja, warsztaty

W strefie praca znalazło się ponad 20 firm o różnorodnym profilu i charakterze. Gościliśmy te największe o marce krajowej i światowej, ale również te, które działają lokalnie. Pełna lista firm pod linkiem: https://um.jaslo.pl/pl/jasielskie-targi-pracy-edukacji-i-kariery/ Swoją ofertę zaprezentowało także Wojskowe Centrum Rekrutacji w Jaśle oraz 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej. W strefie edukacja zaprezentowały się szkoły ponadpodstawowe powiatu jasielskiego, firmy doradcze i szkoleniowe oraz uczelnie wyższe. Z kolei w strefie warsztatowej 30 młodych ludzi wzięło udział w spotkaniach realizowanych przez profesjonalnego trenera biznesu, a wszyscy chętni mogli skorzystać z indywidualnego doradztwa prowadzonego przez specjalistów z urzędu pracy oraz firmę Innovo. Innowacje w biznesie. Spotkania w gronie specjalistów przyczyniły się do pogłębienia wiedzy i zdobycia doświadczenia. 

Biznes przyjazny mieszkańcom

By kształtować wśród mieszkańców świadomość w zakresie korzyści płynących z wsparcia lokalnej gospodarki między innymi poprzez dokonywanie lokalnych zakupów oraz budowanie wzajemnych relacji biznesu, przeprowadzono wśród uczestników targów konkurs „Biznes przyjazny mieszkańcom”. Rozstrzygnięcie konkursu już 21 czerwca br. podczas obchodów Dnia Przedsiębiorcy.

Wyjazdy studyjne

Wydarzeniem towarzyszącym targom są wyjazdy studyjne młodzieży w siedzibach przedsiębiorstw – wystawców. Wizyt takich będzie dziesięć, a wezmą w nich udział uczniowie szkół podstawowych, średnich i studenci. W ciągu najbliższych dwóch tygodni odwiedzą firmy takie jak: Solgam, Erko, Splast, Jafar, Gamrat, Gamart czy Nowy Styl.

Jasielskie Targi Pracy Edukacji i Kariery zorganizowane zostały przez Miasto Jasło w partnerstwie z Jasielskim Stowarzyszeniem Przedsiębiorców. Realizowane są one w ramach przedsięwzięcia Dni Przedsiębiorczości w projekcie  „Jasło – moje miasto, mój dom” finansowanym ze środków Mechanizmu Finansowego EOG na lata 2014-2021 oraz budżetu państwa.

„Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej”.

Więcej informacji o projekcie znajdziesz na stronie https://um.jaslo.pl/pl/jaslo-moje-miasto-moj-dom/

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły