wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Droga Lisów-Święcany oddana do użytkowania!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

27 sierpnia oddano do użytku 782 m odcinka drogi powiatowej Nr 1828R Siepietnica – Święcany – Lisów. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 1.695.865,00 zł.

Zadanie zostało dofinansowane z Funduszu Dróg Samorządowych w kwocie 1.187.105,00 zł., z czego Powiat Jasielski przeznaczył kwotę w wysokości 308.760,00 zł. a Gmina Skołyszyn 200.000,00 zł. Wykonawcą zadania była firma Strabag Sp. z o.o., z Pruszkowa.

Roboty budowlane objęły rozbudowę drogi powiatowej Nr 1828R Siepietnica – Święcany – Lisów w km 3+875 – 4+657. Dzięki nowej podbudowie 782-metrowy odcinek otrzymał nową nawierzchnię o kategorii ruchu KR3. Zadbano również o system odwodnienia rowami otwartymi z odcinkami rowów krytych przeznaczonych na zjazdy indywidualne, który zapewni skuteczne odprowadzenie wód opadowych i roztopowych. Jezdni nadano normatywną szerokość – 5.5 m. Poszerzone zostały także pobocza do normatywnej wartości 1.0 m, co na pewno przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa użytkowników drogi.

Oddano do użytkowania drogę Lisów-Święcany
www.powiat.jaslo.pl

Starosta Jasielski Adam Pawluś podziękował rządowi RP, który był reprezentowany przez Panią Martę Jakowską – Zastępcę Dyrektora Wydziału Infrastruktury Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego za wsparcie tej inwestycji z Funduszu Dróg Samorządowych.

Pani Anna Nigborowicz – Wiceprzewodnicząca Rady Powiatu w Jaśle podziękowała Zarządowi Powiatu oraz radnym za realizację tego zadania oraz zaznaczyła, że droga będzie stanowić objazd w czasie planowanej przebudowy drogi powiatowej od Siepietnicy do centrum Święcan.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
ula
31 sierpnia, 2020 18:43

i buzi sobie dajcie

- Reklama -

Ostatnie artykuły