wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Do Jasła zjechali poszukiwacze skarbów!

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przez ostatni weekend (16-18 czerwca) Jasło zostało opanowane przez fascynatów geocachingu. Gościliśmy turystów z całej Polski, Krakowa, Warszawy, Górnego i Dolnego Śląska, ale też i północne rejony miały swoich przedstawicieli.

Piątek był dniem, w którym uczestnicy „Akcji Jasło – GENialne miasto” zjeżdżali się do Jasła, a organizatorzy czekali na nich na trenie Przystanku Kwiatowa witali ciepłym posiłkiem i muzyką wygrywaną przez towarzyszących harcerzy z jasielskiego hufca. Przy dźwiękach harcerskich przebojów i wspólnym śpiewie spędzali miło czas i wymieniali się doświadczeniami ze swoich środowisk.

Do Jasła zjechali poszukiwacze skarbów!

W sobotę, na terenie naszego generatora zostały opublikowane nowe Adventure lab (https://adventure.geocaching.com/)  i dedykowany im kesz Generator Nauki GEN – Adventure LAB Final (https://coord.info/GCAA440)

Do Jasła zjechali poszukiwacze skarbów!

U nas miało miejsce główne wydarzenie weekendu Akcja Jasło – GENialne Miasto, goście uczestniczyli w koncercie jasielskiego zespołu The Great Pinch, z gościnnym udziałem Klaudii Pucykowicz, wokalistki zespołu Krusher. Później odbyła się gorąca debata o trudnych sprawach i bolączkach geocachingu, w której uczestniczyli trzej recenzenci geocachingowi, a którą prowadził Bartłomiej Wilk. Po debacie uczestnicy ruszyli na zwiedzanie strefy ekspozycyjnej naszego Gerenatora, ale  też w miasto, szukać keszy.

Do Jasła zjechali poszukiwacze skarbów!

Natomiast w niedzielę, na jasielskim rynku stanął keszowy namiot. W ten sposób, każdy zainteresowany mieszkaniec mógł dowiedzieć się na czym polega geocaching, jak zrobić dobrą skrytkę, a także zobaczyć najciekawsze zdjęcia dotyczące tego zajęcia – a wszystko tego można było się dowiedzieć od doświadczonych keszerów.

Do Jasła zjechali poszukiwacze skarbów!

Goście nasze miasto opuścili w dobrych humorach i z zachwytem miastem. A niech świadczą o tym wybrane fragmenty wpisów naszych gości:

Moja pierwsza (i zapewne nie ostatnia) Akcja Jasło nie rozczarowała. Jestem pod wrażeniem organizacji i gościnności organizatorów. Jestem też pod wrażeniem samego Jasła. Będę chwalić i sławić!

Okrutnyb – redaktor podcastu Między Keszami, Warszawa

Ten weekend był od dawna zarezerwowany dla jasielskich eventów. Z ciekawości – czy tak jak wszyscy mówili, są oryginalne kesze i eventy. (…) Bardzo nam się podobały wszystkie atrakcje przygotowane i dopięte na ostatni guzik. Spędziliśmy wyjątkowo aktywnie czas zarówno na keszowaniu jak i na eventach ! (…) Wiele się działo – był ogrom społeczności geocachingowej z bliska i z daleka. Byli recenzenci, był zespół muzyczny. Było super. Do zobaczenia ponownie w zaiste stolicy polskiego geocachingu czyli w JAŚLE!

AnetkaZuzia, Górny Śląsk

Super organizacja, masa atrakcji i przyjemnie spędzony czas – tak powinny wyglądać eventy! (…) Wiele znajomych twarzy, tyle inspiracji! Wielkie dzięki i do zobaczenia za rok!

Kosoff Małopolska

Geocaching to światowa zabawa w poszukiwanie za pomocą odbiornika GPS ukrytych skrzynek (geocache) i odnotowanie tego faktu do specjalnego dzienniczka zwanego logbookiem oraz dodanie logu na stronie internetowej Geocaching.com. Ważne jest to, że keszer, by móc odnaleźć daną skrytkę musi zapoznać się z opisem umieszczonym w mobilnej aplikacji wyżej wymienionego miejsca, jego historią oraz obecnym funkcjonowaniem.

Do Jasła zjechali poszukiwacze skarbów!

Obecnie na całym świecie jest ponad trzy miliony trzysta tysięcy aktywnych skrytek oraz ponad milion aktywnych geocacherów, wywodzących się z różnych środowisk zawodowych i społecznych. Do chwili obecnej, na terenie powiatu, gminy i miasta Jasła znajduje się ponad 500 skrytek różnych rozmiarów i typów.

Do Jasła zjechali poszukiwacze skarbów!

Organizatorami wydarzenia był Klub Geocachingowy „GC Jasło Team” przy jasielskim oddziale PTTK przy wsparciu Urzędu Miasta w Jaśle, Gminy Jasło, radnego Rady Miejskiej Marcina Węgrzyna i Hufca ZHP im. Rodziny Madejewskich w Jaśle.

- Reklama -

Podobne artykuły

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
- Reklama -

Ostatnie artykuły