Dni otwarte funduszy europejskich – przyjdź, zobacz, sprawdź

0
Love Jasło

Od dzisiaj do niedzieli włącznie w Jaśle trwać będą Dni Otwartych Funduszy Europejskich. Podczas organizowanych wydarzeń można przekonać się ile i jakie inwestycje zostały zrealizowane na terenie miasta w ciągu ostatnich 15 lat.

Od 2005 roku Miasto Jasło, samodzielnie, w partnerstwie lub reprezentowane przez miejskie instytucje zrealizowało 50 projektów współfinansowanych ze środków Unii Europejskiej oraz innych środków zewnętrznych. Łączna wartość tych zadań to ponad 177 mln zł, w tym dofinansowanie 125 mln zł.

Tylko w ostatnim półroczu ze środków Unii Europejskiej pozyskano blisko 17 mln zł na projekty: „Odnawialne źródła energii na terenie Miasta Jasła” (montaż 5 instalacji fotowoltaicznych na: Jasielskim Domu Kultury, Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, Przedszkolu Miejskim nr 11 i 13 oraz Szkole Podstawowej nr 4 w Jaśle) oraz „Rewitalizacja Miasta Jasła w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego” (m.in.: przebudowa i adaptacja budynku SP nr 2 przy ul. Koralewskiego na Centrum Techniki, Kultury i Przedsiębiorczości; remont Placu Żwirki i Wigury; przebudowa ul. Czackiego; budowa ścieżki rowerowej; remont Glorietki; utworzenie ścieżki ekologicznej i edukacyjnej; montaż kamer monitoringu).

Dzisiaj zapraszamy jeszcze do obejrzenia wystawy zdjęć projektów realizowanych z udziałem funduszy unijnych (CITiK) czy zrobienia sobie bezpłatnych zdjęć w  fotobudce. Skorzystać można również z propozycji miejskich instytucji kultury w ramach „Majówki z kulturą”. W sobotę i w niedzielę zapraszamy do aktywnego wypoczynku w parku linowym, a także na obiektach MOSiR-u. 

Subskrybuj
Powiadom o

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments