wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dni Jasła 2022 za nami! Zobacz jak bawiło się Jasło

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Gwiazdami tegorocznych Dni Jasła byli: Krusher, Liber i Sylwia Grzeszczak. Artyści przyciągnęli na teren jasielskiego MOSiR-u tłumy ludzi, na których poza koncertami czekało także mnóstwo innych atrakcji. Organizatorem wydarzenia było Miasto Jasło i jasielskie instytucje kultury, natomiast partnerami Grupa Lotos i Toyota Jasło.

Pierwszym artystą, który wystąpił przed licznie zgromadzoną publicznością była miejscowa grupa Krusher. Zespół wykonuje muzykę z pogranicza metalu i rocka. Powstał w listopadzie 2002 roku i teraz świętuje swoje 20-lecie. Do tej pory zespół nagrał trzy albumy i wydał koncertową płytę DVD.

Warto przypomnieć, że to Krusher stworzył festiwal muzyczny KRUSHFEST, który odbywa się w Jaśle co roku we wrześniu i przyciąga mnóstwo fanów ciężkiego brzmienia. Niestety w tym roku władze miasta zakomunikowały, że nie ma pieniędzy na jego realizację. Na szczęście, jak przypomniała dzisiaj wokalista Klaudia Pucykowicz, już 30 lipca na Przystanku Kwiatowa w Jaśle odbędzie się zorganizowany w ramach Jasielskiego Budżetu Obywatelskiego festiwal „Rock In Jasło”.

Kolejną gwiazdą Dni Jasła 2022 był Liber, który wyszedł na scenę o 19.30. Liber to pseudonim artystyczny Marcina Piotrowskiego, rapera i kompozytora. Współpracował z wykonawcami, takimi jak Sylwia Grzeszczak, Agnieszka Włodarczyk, Mezo, Slums Attack, Gosia Andrzejewicz i Natalia Szroeder. W 2013 roku wspólnie z jaślaninem Mateuszem Mijalem nagrał utwór „Winny”, który na YouTube ma miliony wyświetleń.

Ukoronowaniem tegorocznych Dni Jasła był koncert Sylwii Grzeszczak, którą przywitały tysiące fanów. Sylwia jest z jedną z najpopularniejszych popowych wokalistek w kraju. Wiele osób kojarzy ją również z programem The Voice of Poland, w którym była jurorką. Debiutem fonograficznym artystki był wydany w 2008 roku studyjny album pt. Ona i on, który nagrała wspólnie z Liberem. Później wydała trzy solowe albumy: Sen o przyszłości, Komponując siebie i Tamta dziewczyna.

Poza koncertami na uczestników imprezy czekały liczne atrakcje, które w połączeniu z idealną pogodą zachęciły mieszkańców do wspólnego świętowania.

- Reklama -

Podobne artykuły

1 KOMENTARZ

Subskrybuj
Powiadom o

1 Komentarz
oceniany
najnowszy najstarszy
Inline Feedbacks
View all comments
Zouza
27 czerwca, 2022 11:15

Liber był chyba w komplecie z Sylwią Grzeszczak bo są małżeństwem. Pewnie w pakiecie było taniej 🤣

- Reklama -

Ostatnie artykuły