wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dlaczego warto zakupić testery farb ściennych?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Przed Tobą zmiana aranżacji własnego mieszkania obejmująca malowanie ścian? To ważna zmiana, która wpływa na postrzeganie całego wnętrza, a odpowiedni dobór koloru będzie miał znaczenie zarówno w kwestiach wnętrzarskich, jak i w odniesieniu do samopoczucia. Sprawdź, dlaczego warto przed malowaniem zakupić testery i próbki farb ściennych.

Idealny dobór koloru

Aby idealnie dobrać kolor do danego pomieszczenia i mieć pewność, że będzie on odpowiadał Twoim potrzebom, najlepiej wyposaż się w próbki farb. Kolory, które są prezentowane na etykiecie kolorystycznej lub też w katalogu drukowanym nie oddają do końca odcienia, który uzyskasz na ścianie. Wynika to nie z zaniedbań drukarskich, a ograniczeń w technice drukarskiej.

Rozwiązaniem jest wybór koloru na wzorniku w sklepie, w którym dokonujesz zakupów. Mała próbka obejrzana w sklepie może jednak nie wystarczyć – lepiej obejrzeć kolor w zaciszu własnego mieszkania, przy świetle, w którym będzie się prezentować. Testery farb to również świetne rozwiązanie dla tych, którzy wolą oszczędzić i zakupić farby przez Internet, mając równocześnie przekonanie co do idealnego koloru. Dostępne próbniki i testery znajdziesz na stronie: https://www.dekoratorium.pl/pl/Produkty/Farby-wewnetrzne/Testery/c/b2c-testers.

Nie tylko papierowy próbnik

Mając już wybraną tonację kolorystyczną według której chcesz pomalować ściany, warto pójść o krok dalej. Jak sprawdzić czy dany kolor będzie idealny? Dla przykładu – aby pozyskać próbki farb MAGNAT można skorzystać z próbników lub kolorów do testowania. Kolor do testowania to kartka pomalowana oryginalną farbą. Jest większa niż sam wzornik, dzięki czemu w lepszy sposób można ocenić kolor farby, a kartkę używać wielokrotnie. Dodatkowo jest to rozwiązanie łatwe, szybkie oraz wygodne i możliwe do wykorzystania w dowolnym czasie.

Innym sposobem jest zakup próbników wybranych odcieni farb. Występują one zazwyczaj w postaci poręcznej saszetki, którą wypełniono oryginalną farbą. Zainwestuj w najbardziej odpowiadające Ci odcienie i przetestuj je na własnej ścianie. Dzięki temu wybierzesz barwę, która będzie pasować do otoczenia, ale i oświetlenia panującego w malowanym wnętrzu. Niewysoki koszt próbników pozwoli zakupić kilka wybranych odcieni i finalnie zdecydować o najlepszym bez konieczności kupowania całej puszki farby.

Warto pamiętać przed testowaniem

Gdy otrzymasz już testery i próbniki warto pamiętać, że ten sam odcień może prezentować się inaczej na różnych ścianach. Jeśli chcesz mieć pewność, że kolor z próbnika Ci odpowiada, pomaluj daną farbą przynajmniej dwie ściany i sprawdź, jak kolor prezentuje się o różnych porach dnia oraz w odmiennym oświetleniu – dziennym oraz sztucznym. Jeśli natomiast nie chcesz wykorzystać próbki do malowania ściany lub nie masz takiej możliwości, to możesz do celów testowych użyć białego kartonu, który pokryjesz dwukrotnie farbą. Gotowy szablon przykładaj do dowolnych ścian i zdecyduj czy to idealny odcień dla Twojego wnętrza.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły