wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Dlaczego warto podawać psu karmę z wołowiną?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Mięso i produkty pochodzenia zwierzęcego należą do najważniejszych składników psiej diety. Jednym z najbardziej wartościowych mięs jest wołowina. Głównie z uwagi na wysoką zawartość podstawowego budulca, jakim jest białko. Ponieważ jego zawartość w mięsie i wątrobie wołowej oscyluje na poziomie 20%. Ponadto wołowina stanowi bogate źródło wielonienasyconych kwasów tłuszczowych, witamin A i E, składników mineralnych oraz kolagenu, który korzystnie wpływa na pracę ścięgien. Oddzielną kwestią jest natomiast wybór karmy. Ponieważ na rynku dostępne są zarówno wysokiej jakości wartościowe karmy, jak i żywność o niskiej jakości, której spożywanie przez psiego przyjaciela może na przestrzeni dłuższego czasu przynieść więcej szkody niż pożytku. Czym zatem kierować się przy wyborze? Jaka karma jest najlepszym wyborem dla psów dorosłych?

Sucha karma wołowa

Jedną z najpopularniejszych i najłatwiejszych metod żywienia psów jest sucha karma. Zwłaszcza że jest produkowana z podziałem dla:

  • szczeniaków,
  • dorosłych psów,
  • przedstawicieli ras dużych i olbrzymich
  • oraz psów dorosłych małych ras.

Podział ten jest istotny nie tylko z uwagi na dostosowaną wielkość chrupek, ale przede wszystkim na idealnie zbilansowany poziom składników odżywczych dopasowanych do wielkości rasy.

Ponadto karma wołowa jest rodzajem lekkostrawnego pożywienia, które nie uczula. W związku, z czym jest rekomendowaną formą pożywienia dla psów z alergią pokarmową i problemami ze strony układu pokarmowego.

Doskonałym przykładem wysokiej jakości suchego pożywienia dla psich przyjaciół jest karma dla psa Fitmin. Pozbawiona zbędnych zbóż i z dużą 50% zawartością mięsa wołowego i podrobów. Dostępna w wielu odmianach z podziałem na psie maluchy, średniaki i rasy duże. Produkowana pod kątem szczeniaków, dorosłych psów oraz psich seniorów. I z uwzględnieniem specyficznych potrzeb poszczególnych grup psów.

Surowa wołowina w diecie psa

Wielu opiekunów w dbałości o smaczne i zdrowe posiłki dla pupili wybiera dietę BARF opartą na surowym mięsie. Jest to bezsprzecznie jedna z najbardziej smakowitych diet. Jednakże skarmianie pupila według tej metody jest dosyć kłopotliwe, ponieważ opiera się na samodzielnym komponowaniu posiłków, co wymaga przede wszystkim szerokiej wiedzy w zakresie prawidłowego żywienia psów. Ponadto jest obciążone ryzykiem zarażenia ukochanego pupila pasożytami. W związku, z czym warto przeanalizować możliwość zmiany diety na gotową suchą karmę pełną dobrze zbilansowanych składników odżywczych. I uzupełnienie jej doskonałym dodatkiem, jakim jest karma mokra.

Zdrowa i smakowita karma mokra

Mokra karma wołowa dla psa jest wartościowym i jednocześnie niesamowicie smakowitym uzupełnieniem psiej diety. Jednakże dokonując jej wyboru, warto również kierować się składem.

Wysokowartościowa karma dla psa powinna bowiem również opierać się w minimum 50% na mięsie i składnikach pochodzenia zwierzęcego z dodatkiem warzyw i ewentualnych ziół. Z pewnością dobrym wyborem są mokre karmy pozbawione zbóż i szkodliwych konserwantów.

Dobrym przykładem wartościowego posiłku dla pupila jest karma wołowa dla psa, w której skład wchodzi lekko obgotowane mięso wołowe. Z dodatkiem podrobów wołowych, warzyw, siemienia lnianego, oleju rzepakowego, witamin i minerałów.

Jest ona bowiem gwarantem zdrowych i przede wszystkim atrakcyjnych psich posiłków, które doskonale urozmaicają monotonną dietę opartą na suchej karmie.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły