Stres a zdrowie - psychologia Jasło

1Praca

Ciągle się dąży do polepszenia warunków bytowych. Stawiamy sobie nowe zadania, staramy się dostosować do panującej wokół nas sytuacji. Niejednokrotnie nasza kariera stoi na pierwszym miejscu. Brakuje czasu na relaks, zadbanie o swoje zdrowe. Żyjemy w ciągłym stresie.

Udowodniono, że stres jest czymś co nas czasami mobilizuje, pomaga nam w koncentracji. Jest dobry, gdy trwa krótko i wiemy, że po nim jesteśmy zdolni wypocząć i zregenerować siły. Długo trwający stres, niejednokrotnie doprowadza nas do frustracji, który później przeradza się w taki stres, z którym już nie jesteśmy sami sobie poradzić. Zaczyna on negatywnie wpływać na nasze zdrowie psychiczne, nie możemy nawiązać pozytywnego kontaktu z otoczeniem.

Nasze relacje na świat i to co się wokół nas dzieje jest sprawą indywidualną. Wrodzone mechanizmy adaptacyjne niektórym zapewniają możliwość poradzenia sobie z problemami dnia codziennego, a przy tym potrafią zadbać o swoje zdrowie i zdrowie swoich najbliższych. Są w stanie wyciągnąć wnioski z wcześniejszych złych doświadczeń. Potrafią rozgraniczyć to co jest dla nich dobre a co złe. Są w stanie poradzić sobie ze stresem, gonitwą myśli. Każdy z nas jest zdolny do walki z negatywnymi czynnikami, tylko każdy musi być systematyczny i wytrwały w działaniach, które pomogą żyć w harmonii ze sobą i z otoczeniem.

Cofnij

Dodaj komentarz

avatar
  Subskrypcje  
Powiadom o