wiadomości

kino

kalendarz

pogoda

ogłoszenia

Depilator IPL – jak działa?

Wyróżnione

Moje Jasło
Moje Jasło
Jasielski portal informacyjny. Poznaj Jasło z innej strony! Aktualne wydarzenia w Jaśle, ankiety, wywiady ze znanymi jaślanami, ogłoszenia, zdrowie i uroda.
- Reklama -

Problem niechcianego i nadmiernego owłosienia jest szczególnie uporczywy w przypadku kobiet. Zwykle to im zależy na tym, aby ich skóra była gładka, a także pozbawiona nieestetycznych włosków. Stosują one więc kremy do depilacji lub jednorazowe maszynki, które jednak nie dają długotrwałych efektów. Zabiegi depilacji laserowej w salonach kosmetycznych nie należą do najbardziej komfortowych, a dodatkowo ich ceny często nadwerężają kobiecy portfel. Rozwiązaniem jest zainwestowanie w depilator IPL, który pozwoli cieszyć się gładką skórą na długi czas, bez zbędnych wydatków. Jak on działa?

Czym jest depilator IPL?

Depilator IPL jest nowoczesnym i innowacyjnym urządzenie, stworzonym z myślą o kobietach, które chcą samodzielnie, we własnym zaciszu domowym pozbyć się nadmiernego owłosienia. Jest to sprzęt niezwykle prosty w obsłudze, a przeprowadzona z jego użyciem depilacja jest całkowicie bezbolesna, a co najważniejsze, gwarantuje długotrwałe efekty.

Jak działa depilator IPL?

Depilator IPL działa na zasadzie fototermolizy. Jest to zjawisko, w którym dochodzi do uszkodzenia mieszków włosowych, przez poddanie ich działaniu wysokiej temperatury. Depilator ten wysyła więc świetlne impulsy, które mają w długiej perspektywie zatrzymać procesy wzrostowe włosów. Oczywiście, pomimo ogromnej precyzji, z jaką działa urządzenie, nie zawsze wszystkie mieszki włosowe zostaną zniszczone już po pierwszym zabiegu. Użytkownicy powinni się więc przygotować na to, że po jakimś czasie w niektórych miejscach, włoski mogą ponownie odrosnąć, niemniej jednak ponowne zastosowanie depilatora IPL i przeprowadzenie serii zabiegów, w odpowiednich odstępach czasy, pozwoli się ich trwale pozbyć.

Na powtórny zabieg z wykorzystaniem tego rodzaju depilatora powinny przede wszystkim nastawić się panie, których owłosienie jest ciemne i gęste. Wówczas zniszczenie takich mieszków włosowych, może wymagać 2 lub nawet 3 serii IPL.

Które części ciała można potraktować depilatorem IPL?

Depilator IPL jest urządzeniem, które można wykorzystać w odniesieniu do wszystkich partii ciała, z których panie chcą pozbyć się kłopotliwego owłosienia. Co więcej, depilator IPL można również stosować do wszystkich fototypów skóry i oczywiście będzie on za każdym razem tak samo skuteczny i efektywny. Warto jednak pamiętać, że w przypadku kiedy zajdzie konieczność ponownego przeprowadzenia zabiegu, zaleca się zachowanie około 4 do 6 tygodniowego odstępu, w zależności od depilowanego miejsca i fototypu skóry.

- Reklama -

Podobne artykuły

- Reklama -

Ostatnie artykuły